1. dr Ljiljana Tadić hočkinsonova bolesti

    Pitanje broj: #149702

    Poštovanje,
    Hočkinsova bolest i sve o njoj je bolest koja me interesuje. Na vratu sam imao čvor 4x3x2 operisan sam i utvrđeno je da je u pitanju ta bolest. Promenio sam ishranu i pažljivo pročitao vaš stav oko kancera što ste u jednom odgovoru dali čitaocu za svoga oca. Čvor mi je nađen i na vratu i nešto manjih dimenzija kao i jedan na plućima isto tih dimenzija. U tom slučaju, kakva se terapija preduzima, i da li možete reći nešto više o tome. Hvala, do sad nisam jos koristio nikakvu terapiju. 28.11. idem kod doktora.

    Odgovoreno: 06. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Shvatila sam da je vama već patohistološki dijagnostikovan hodgkinov limfom. Kako imate limfne noduse i na vratu i hilusu pluća, svakako će se sprovesti lečenje hemioterapijom, a nakon toga po odrednici ordinirajućeg hematologa i radoterapija. Radi se o obliku limfoma koji ima dobru prognozu i ishod lečenja.