Poštovani,
trudna sam 17 nedjelja i već drugi dan osjećam manje bolove u stomaku,a do sada ih nisam imala.pa vas molim da mi ponognete ako znate šta bi moglo da bude,dok ne pođem svom doktoru za par dana.
Hvala unaprijed
Poštovani,
radila sam nekoliko puta papa test i to u različitim periodima menstrualnog ciklusa, uvek je rezultat 2. grupa sa napomenom "normalne epitelne ćelije citoliza". Ginekolog me uverava da je sve u redu, ali me jako interesuje šta zapravo to znači. Inače, imam nepunih 29 godina, nisam radjala, imam uredne menstruacije.
Unapred hvala
Znači da je nalaz u redu kao što Vam je i rečeno. Citoliza znači da su se neke ćelije raspale [preparat je stajao duže vreme ili kasnije obojen - za Vas nebitno].
Poštovani,
U osmoj sam nedelji trudnoće i na prvom ultrazvučnom pregledu koji je bio 02.02., doktor mi je rekao da imam cistu žutog tela. Da li je to nešto strašno i jel može da utiče na plod?
Hvala
Poštovani doktore,
u vaginalnom brisu pronađena mi je candida, i jos epitelne ćelije, leukociti, gram poz. koke, gram poz bacili i spore gljiva. Da li je nalaz loš? Doktorka mi je prepisala Poliginax. Pojačan mi je sekret i vrlo vrlo gust.
Pozdrav!
Poštovani,
Odgovoreno: 20. 02. 2009.trudna sam 17 nedjelja i već drugi dan osjećam manje bolove u stomaku,a do sada ih nisam imala.pa vas molim da mi ponognete ako znate šta bi moglo da bude,dok ne pođem svom doktoru za par dana.
Hvala unaprijed
Uradite ks, urin i urinokulturu- najčešće je urinarna infekcija uzrok bolova.
Poštovani,
Odgovoreno: 20. 02. 2009.radila sam nekoliko puta papa test i to u različitim periodima menstrualnog ciklusa, uvek je rezultat 2. grupa sa napomenom "normalne epitelne ćelije citoliza". Ginekolog me uverava da je sve u redu, ali me jako interesuje šta zapravo to znači. Inače, imam nepunih 29 godina, nisam radjala, imam uredne menstruacije.
Unapred hvala
Znači da je nalaz u redu kao što Vam je i rečeno. Citoliza znači da su se neke ćelije raspale [preparat je stajao duže vreme ili kasnije obojen - za Vas nebitno].
U osmoj sam nedelji trudnoće i na prvom ultrazvučnom pregledu koji je bio 02.02., doktor mi je rekao da imam cistu žutog tela. Da li je to nešto strašno i jel može da utiče na plod?
Hvala
Ne - to je normalno- prati trudnoću i povući će se. Ne brinite.
u vaginalnom brisu pronađena mi je candida, i jos epitelne ćelije, leukociti, gram poz. koke, gram poz bacili i spore gljiva. Da li je nalaz loš? Doktorka mi je prepisala Poliginax. Pojačan mi je sekret i vrlo vrlo gust.
Pozdrav!
Uobičajen- može se reći nije loš. TH je odgovarajuća.
Mene interesuje sledeće: sad sam 7 plus 5 sedmica. Kako sad da ja računam sedmice trudnoće?
Odgovoreno: 20. 02. 2009.Lepo: sada ste trudni 7 nedelja i 5 dana [nedelja ima 7 dana]. Digitron u rukle i računajte. Trudnoća traje 40 nedelja ili 10 lunarnih meseci.
Prikazano 15486-15490 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke