Moj ginekolog zna da imam genitalni herpes i vodi mi trudnoću....recidiv se javio oko 24 nedelje i trajao je oko sedam dana da bi za desetak se opet pojavio ali je trajao samo tri dana...svrab, nelagodnost na velikim usminama i krastica veličine nokta...
On mi kaže da se mogu poroditi prirodnim putem jer se radi o recidivu ..I još ovo...savetovao je preventivno uzimanje nekoliko dana prije poroda selen ili aciklovir u tableti
Vaš akušer bi trebalo da odluči o načinu porođaja.
U koliko imate aktivnu infekciju kada bude bilo vreme porođaja, preporučuje se da se uradi carski rez.
Već 8 godina sam u braku i ne mogu da zatrudnim. Suprugu su svi rezultati dobri. Moj ginekolog kaže da je i samnom sve u redu a ja i dalje ne mogu da zatrudnim. Imam jake bolove u preponama i kolenu i fiskove duž cele leve noge.
Molim Vas odgovorite mi da li još neke preglede trebam da uradim.
Ne znam koje ste preglede do sad radili. Ako je spermogram vašeg supruga u redu, mogli bi da uradite HSG i laparoskopsku dijagnostiku. U svakom slučaju 8 godina je veoma dug period (ako ste svo vreme pokušavali da dobijete bebu), tako da bi trebalo da razmislite o vantelesnoj oplodnji.
U bazenima koji nisu hlorisani, možete se zaraziti polno prenosivim bolestim, pre svega hlamidijom.
Međutim, većina bazena je tretirana hlorom, tako da je ta mogućnost minimalna.
imam 24 godine, urađen mi je ultrazvuk jajnika. Rečeno mi je da mi levi jajnik nije u funkciji i da je sav u nekim priraslinama, objašnjavajući da je u hroničnoj upali. Nikada nemam bolove niti bilo kakve smetnje. Popila sam 3 kutije amoksicilina, kutiju hemorala, i jednu tablu deksazona. Interesuje me koliko je to opasno? I da li je moguće da se taj jajnik potpuno oporavi.??
Unapred zahvalna!!!
Odgovoreno: 25. 03. 2009.
Primali ste antibiotike da bi se izlečila upala i kako bi se možda jajnik oporavio.
Ne mogu sa sigurnošću tvditi da će Vam se jajnik u potpunosti oporaviti, ali postoji mogućnost.
imam jedno pitanje.
Da li možete da mi malo šire kažete nežto o porođaju u vodi?
Gde se to može obaviti u BG i van BG i po kojoj ceni?
Odgovoreno: 25. 03. 2009.
U koliko imate aktivnu infekciju kada bude bilo vreme porođaja, preporučuje se da se uradi carski rez.
Već 8 godina sam u braku i ne mogu da zatrudnim. Suprugu su svi rezultati dobri. Moj ginekolog kaže da je i samnom sve u redu a ja i dalje ne mogu da zatrudnim. Imam jake bolove u preponama i kolenu i fiskove duž cele leve noge.
Molim Vas odgovorite mi da li još neke preglede trebam da uradim.
Odgovoreno: 25. 03. 2009.Da li se u bazenu mogu zaraditi polno prenosive bolesti? Koje su to bolesti?
Unapred hvala!
Međutim, većina bazena je tretirana hlorom, tako da je ta mogućnost minimalna.
Unapred zahvalna!!! Odgovoreno: 25. 03. 2009.
Ne mogu sa sigurnošću tvditi da će Vam se jajnik u potpunosti oporaviti, ali postoji mogućnost.
Da li možete da mi malo šire kažete nežto o porođaju u vodi?
Gde se to može obaviti u BG i van BG i po kojoj ceni? Odgovoreno: 25. 03. 2009.
Potrebno je da odete tamo i da se dogovorite oko detalja sa akušerima koji tamo rade.
Prikazano 15421-15425 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke