Poštovani,
Imam
problem sa kandidom, upotrebljavala sam nistatin, kanesten, makmiror, ali je uporna, da li ima još nešto osim ovog već navedenog?
Hvala unapred.
Uzmite
Diflukan tbl od 150 mg koju popijete, a od vaginaleta uzmite
Lomexin vag. a 600 mg. i ponovite terapiju nakon 7 dana. Prekontrolišite nalaz stolice na gljivice. Pozdrav.
Poštovani dr,
U mojoj porodici pre 60 god. je rodjeno dete koje je imalo poremećaj
21 hromozoma (down sindrom), i pre 5 godina ja rađam dete sa istim poremećajem! Taj rođak je 6. koleno, pa me zanima
povezanost genetike?
Hvala unapred.
Poštovani dr,
Imam problem od Juna prošle godine, visok prolaktin i izostanak menstruacije četiri meseca. Moj ginekolog mi je uveo bromokriptin bez analize hipofize, već samo na laboratorijskim analizama koje su ukazivale na povišen prolaktin. Bromokriptin sam popila jednu kutiju (2x 1/2tablete) i prolaktin se vratio u normalu i od tada ga ne pijem. Iza toga se ciklus "normalizovao", menstruacije sam imala normalno 2 meseca, zatim je 2 meseca usledila pauza da bi u decembru prošle godine ponovo dobila, ali do dana današnjeg izostaje. U međuvremenu sam proveravala labolatorijski prolaktin, tsh štitne žlezde i šećer i sve je u redu. Radila sam i papa test i on je bio dobar. Krajem decembra prošle godine ginekolog mi je uveo kao terapiju diane 35 kako bi veštački prouzrokovali menstruaciju i popila sam 3 kutije i dalje ništa. Otišla sam ponovo na kontrolu i ginekolog mi je izbacio diane 35, kao dijagnozu je naveo sterilitet, nikakvu novu terapiju mi nije odredio i rekao mi da se javim kada dobijem menstruaciju i da ću je kad tad dobiti. Zbog svega ovog sam jako zabrinuta i ne znam šta da radim. Ginekološki izveštaj sa predhodnog pregleda je bio: endometrijum u proliferativnoj fazi, tanak. Do vise uz uterus oba bez većih folikula sa više sitnih po obodu policističnog izgleda. Douglas slobodan. Grlic konican bo. Prošle nedelje sam uradila i hormonski status i dobila sledeće rezultate: tt-4 159.0 (55-165) tt-3 2.9 (1.2-3.0) tsh 3.1 (0.17-4.05) acth 17 (do 60) kortizol 8h 694.0 (150-638) 17h 453.0 (80-388) ins 0' 25. 0 (2. 5) i' 137. 0 c-pep 0' 1. 5 (0. 35-1. 17) i' 6. 2 fsh 8h 4. 5 lh 8h 9. 3 estradiol 8h 113. 0 progesteron 8h 8. 0 testosteron 8h 0. 46 prolaktin 8h 605. 0 prolaktin 12h 272. 0 koliko se ja razumem c-peptid mi je visok, kao i kortizol. Šta to znači? I da li su ovo rezultati pre za endokrinologa ili ginekologa? Nisam udata, imam svega 28. god i rada sam u bližoj budućnosti da ostanem u drugom stanju. Molim Vas za savet, predlog ili bilo šta što mi može pomoći.
Poštovani,
Molim Vas, uradila sam vaginalni i cervikalni bris. Na nalazu stoji sledeće: nisu nađene patogene aerobne bakterije i direktan preparat;
epitelne ćelije, doderleinovi bacili, pmn. Molim Vas šta to tačno znači? Uplašena sam pred odlazak ginekoligu.
Unapred zahvalna.
Poštovani,
Naime čula sam priču o tome da se polno prenosive bolesti ne mogu dobiti sa prvim partnerom tj. ako ni on ni ja nismo ranije imali odnose. Da li je to istina, i da li se trudnoća može započeti iz ostataka spermatozoida u partnerovom kanalu? Hvala unapred.
Polno prenosive bolesti se mogu dobiti i pri prvom odnosu. Takođe i trudni možete ostati kod nepotpunog, nedovršenog ili prekinutog sexualnog odnosa jer u toku celog odnosa izlazi semena tečnost u kojoj se nalaze spermatozoidi. Pozz
Imam problem sa kandidom, upotrebljavala sam nistatin, kanesten, makmiror, ali je uporna, da li ima još nešto osim ovog već navedenog?
Hvala unapred.
Uzmite Diflukan tbl od 150 mg koju popijete, a od vaginaleta uzmite Lomexin vag. a 600 mg. i ponovite terapiju nakon 7 dana. Prekontrolišite nalaz stolice na gljivice. Pozdrav.
U mojoj porodici pre 60 god. je rodjeno dete koje je imalo poremećaj 21 hromozoma (down sindrom), i pre 5 godina ja rađam dete sa istim poremećajem! Taj rođak je 6. koleno, pa me zanima povezanost genetike?
Hvala unapred.
Obradite se genetičaru radi konsultacije. Poz
Imam problem od Juna prošle godine, visok prolaktin i izostanak menstruacije četiri meseca. Moj ginekolog mi je uveo bromokriptin bez analize hipofize, već samo na laboratorijskim analizama koje su ukazivale na povišen prolaktin. Bromokriptin sam popila jednu kutiju (2x 1/2tablete) i prolaktin se vratio u normalu i od tada ga ne pijem. Iza toga se ciklus "normalizovao", menstruacije sam imala normalno 2 meseca, zatim je 2 meseca usledila pauza da bi u decembru prošle godine ponovo dobila, ali do dana današnjeg izostaje. U međuvremenu sam proveravala labolatorijski prolaktin, tsh štitne žlezde i šećer i sve je u redu. Radila sam i papa test i on je bio dobar. Krajem decembra prošle godine ginekolog mi je uveo kao terapiju diane 35 kako bi veštački prouzrokovali menstruaciju i popila sam 3 kutije i dalje ništa. Otišla sam ponovo na kontrolu i ginekolog mi je izbacio diane 35, kao dijagnozu je naveo sterilitet, nikakvu novu terapiju mi nije odredio i rekao mi da se javim kada dobijem menstruaciju i da ću je kad tad dobiti. Zbog svega ovog sam jako zabrinuta i ne znam šta da radim. Ginekološki izveštaj sa predhodnog pregleda je bio: endometrijum u proliferativnoj fazi, tanak. Do vise uz uterus oba bez većih folikula sa više sitnih po obodu policističnog izgleda. Douglas slobodan. Grlic konican bo. Prošle nedelje sam uradila i hormonski status i dobila sledeće rezultate: tt-4 159.0 (55-165) tt-3 2.9 (1.2-3.0) tsh 3.1 (0.17-4.05) acth 17 (do 60) kortizol 8h 694.0 (150-638) 17h 453.0 (80-388) ins 0' 25. 0 (2. 5) i' 137. 0 c-pep 0' 1. 5 (0. 35-1. 17) i' 6. 2 fsh 8h 4. 5 lh 8h 9. 3 estradiol 8h 113. 0 progesteron 8h 8. 0 testosteron 8h 0. 46 prolaktin 8h 605. 0 prolaktin 12h 272. 0 koliko se ja razumem c-peptid mi je visok, kao i kortizol. Šta to znači? I da li su ovo rezultati pre za endokrinologa ili ginekologa? Nisam udata, imam svega 28. god i rada sam u bližoj budućnosti da ostanem u drugom stanju. Molim Vas za savet, predlog ili bilo šta što mi može pomoći.
Preporuka je da se javite endokrinologu sa prethodno pomenutim laboratorijskim pretragama. Pozdrav.
Molim Vas, uradila sam vaginalni i cervikalni bris. Na nalazu stoji sledeće: nisu nađene patogene aerobne bakterije i direktan preparat; epitelne ćelije, doderleinovi bacili, pmn. Molim Vas šta to tačno znači? Uplašena sam pred odlazak ginekoligu.
Unapred zahvalna.
To je nalaz normane vaginalne flore. Pozdrav.
Naime čula sam priču o tome da se polno prenosive bolesti ne mogu dobiti sa prvim partnerom tj. ako ni on ni ja nismo ranije imali odnose. Da li je to istina, i da li se trudnoća može započeti iz ostataka spermatozoida u partnerovom kanalu? Hvala unapred.
Polno prenosive bolesti se mogu dobiti i pri prvom odnosu. Takođe i trudni možete ostati kod nepotpunog, nedovršenog ili prekinutog sexualnog odnosa jer u toku celog odnosa izlazi semena tečnost u kojoj se nalaze spermatozoidi. Pozz
Prikazano 15361-15365 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke