Poštovani doktore Todoroviću!
Imam 52 godine i svake godine uradim
PA i
ultrazvučni pregled koji su do sada bili uredni pa Vas molim da mi objasnite nalaz: uterus u av 85x43, 5; endometrij 5 mm; d. O. 29, 7x19, 9 mm sa anehogenim odijekom 16mm. L. O. 23x14 mm hipoehogen
kontrola mi je zakazana za 3 meseca, a PA sam uradila ali još nije gotov.
Srdačni pozdravi iz Sarajeva!
Poštovana,
Ne znam ko je radio ultrazvuk, taj nalaz Vam je u granici normale a
hipoehogenost i anehogenost u jajniku su slični pojmovi i idu uz uredan nalaz. Moj Vam je savet da na kontrolu odete kod dr mehmedbasica na grbavicu.
Mnogo pozdrava.
Poštovani,
Imala sam
molu hidatidosu pre 7 meseci.
Bta hcg je nakon nedelju dana bio 36 a nakon dve nedelje 3.5 posle toga sam često vadila zbog potrebe dijagnoze i bilo je 0.5 posle 0 posle 0 pa nakon toga 1.6 i nakon 3 nedelje sada danas 1.2 u laboratoriji su vrednosti od 0-5. Moje pitanje je zbog čega je nakon nule došlo do 1.6 da li je to normalna vrednost ili je normalno kod žene da ima malo tog hormona. Moj lekar je još ispočetka sumljao da je uopšte bila ta dijagnoza zbog
niskog beta hcg-a. Međutim pošto nema iskustva za ovu dijagnozu uspaničila me je zbog toga što je nakon dužeg vremena nula došlo do 1.6 pa sam zato posle tri nedelje izvadila i rezultat je 1.2.
Hvala
Poštovani doktore,
Molila bih Vas da mi pomognete, imam problem koji traje već skoro godinu dana. Imam
pojačan sekret i
strašan osećaj pečenja i žarenja u predelu vagine. Radila sam u toku ove godine tj. od kada imam ovaj problem više puta analize sekreta i cv briseve, ponekada je i rezultat bio sa nekom bakterijom, ali sam propisno ispila terapiju i kontrolni bris je u redu ali moji simtomi su tu i sa bakterijom i dok pijem terapiju ali i kada je rezultat u redu, taj osećaj žarenja je užasan još da napomenem da se ti moji simptomi javljaju dok sedim, ležim, a kada sam u stojećem položaju ne osećam pečenje. Molim Vas da mi verujete ne izmišljam ja sam žena koja više ne zna šta da radi i kome da se obrati. Imam 39 godina tj skoro 40. I imam jedno dete. Pored ovih simptoma mogu da navedem da malo
češće mokrim, da imam mali
miom na zadnjem zidu materice, a imam i
mali broj kondiloma na ulasku u vaginu. Molim Vas za savet šta bih mogla da preduzmem kako bih rešila moj problem.
Unapred zahvalna.
Poštovana,
Kondilomi ukazuju na
virusnu etiologiju Vaših problema koji se uobičajenim metodama uzimanja briseva ne mogu dijagnosticirati. Uradite
PCR metodu na
papiloma viruse i što pre otklonite pomnenute kondilome.
Pozdrav.
Poštovani,
Urađena mi je kolposkopija i konstatovane su
papilozne promene, nema ih puno ali su spolja i u vagini prisutne. Sledeće mi je rečeno da uradim
hpv tipizaciju. Da li
ukljanjati ove bradavice i kojom metodom preporučujete.
Hvala unapred.
Poštovani,
Zašto imam
slabo krvarenje po pet dana pre menstruacije pa onda dobijem normalno? Imam 30 god i porodila sam se pre tri god. Ovo mi se pojavilo pre 2 meseca.
Hvala unapred.
Poštovana,
Najverovatnije se radi o
ranoj insufucijenciji odnosno
odumiranji žutog tela. To se ne ponavlja u svakom ciklusu već samo povremeno. Da li ste uradili
ultrazvučni pregled organa male karlice?
Pozdrav.
Imam 52 godine i svake godine uradim PA i ultrazvučni pregled koji su do sada bili uredni pa Vas molim da mi objasnite nalaz: uterus u av 85x43, 5; endometrij 5 mm; d. O. 29, 7x19, 9 mm sa anehogenim odijekom 16mm. L. O. 23x14 mm hipoehogen kontrola mi je zakazana za 3 meseca, a PA sam uradila ali još nije gotov.
Srdačni pozdravi iz Sarajeva!
Ne znam ko je radio ultrazvuk, taj nalaz Vam je u granici normale a hipoehogenost i anehogenost u jajniku su slični pojmovi i idu uz uredan nalaz. Moj Vam je savet da na kontrolu odete kod dr mehmedbasica na grbavicu.
Mnogo pozdrava.
Imala sam molu hidatidosu pre 7 meseci. Bta hcg je nakon nedelju dana bio 36 a nakon dve nedelje 3.5 posle toga sam često vadila zbog potrebe dijagnoze i bilo je 0.5 posle 0 posle 0 pa nakon toga 1.6 i nakon 3 nedelje sada danas 1.2 u laboratoriji su vrednosti od 0-5. Moje pitanje je zbog čega je nakon nule došlo do 1.6 da li je to normalna vrednost ili je normalno kod žene da ima malo tog hormona. Moj lekar je još ispočetka sumljao da je uopšte bila ta dijagnoza zbog niskog beta hcg-a. Međutim pošto nema iskustva za ovu dijagnozu uspaničila me je zbog toga što je nakon dužeg vremena nula došlo do 1.6 pa sam zato posle tri nedelje izvadila i rezultat je 1.2.
Hvala
To su normalne vrednosti beta hcg i budite bezbrižni.
Pozdrav.
Molila bih Vas da mi pomognete, imam problem koji traje već skoro godinu dana. Imam pojačan sekret i strašan osećaj pečenja i žarenja u predelu vagine. Radila sam u toku ove godine tj. od kada imam ovaj problem više puta analize sekreta i cv briseve, ponekada je i rezultat bio sa nekom bakterijom, ali sam propisno ispila terapiju i kontrolni bris je u redu ali moji simtomi su tu i sa bakterijom i dok pijem terapiju ali i kada je rezultat u redu, taj osećaj žarenja je užasan još da napomenem da se ti moji simptomi javljaju dok sedim, ležim, a kada sam u stojećem položaju ne osećam pečenje. Molim Vas da mi verujete ne izmišljam ja sam žena koja više ne zna šta da radi i kome da se obrati. Imam 39 godina tj skoro 40. I imam jedno dete. Pored ovih simptoma mogu da navedem da malo češće mokrim, da imam mali miom na zadnjem zidu materice, a imam i mali broj kondiloma na ulasku u vaginu. Molim Vas za savet šta bih mogla da preduzmem kako bih rešila moj problem.
Unapred zahvalna.
Kondilomi ukazuju na virusnu etiologiju Vaših problema koji se uobičajenim metodama uzimanja briseva ne mogu dijagnosticirati. Uradite PCR metodu na papiloma viruse i što pre otklonite pomnenute kondilome.
Pozdrav.
Urađena mi je kolposkopija i konstatovane su papilozne promene, nema ih puno ali su spolja i u vagini prisutne. Sledeće mi je rečeno da uradim hpv tipizaciju. Da li ukljanjati ove bradavice i kojom metodom preporučujete.
Hvala unapred.
Obavezno što pre uklonite bradavice jer veoma brzo se mogu proširiti. Sve metode su pouzdane.
Pozdrav.
Zašto imam slabo krvarenje po pet dana pre menstruacije pa onda dobijem normalno? Imam 30 god i porodila sam se pre tri god. Ovo mi se pojavilo pre 2 meseca.
Hvala unapred.
Najverovatnije se radi o ranoj insufucijenciji odnosno odumiranji žutog tela. To se ne ponavlja u svakom ciklusu već samo povremeno. Da li ste uradili ultrazvučni pregled organa male karlice?
Pozdrav.
Prikazano 15201-15205 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke