1. Vrednost progesterona

    Pitanje broj: #157406

    Poštovani,

    Imala sam prvi dan menstruaciju 09. 05. do 13. 05. 2018. mi je trajala. Danas, 18. 05. sam izvadila progesteron i iznosi 2. 34. Molim Vas da mi kažete šta to znači? Šaljem i sliku nalaza u prilog. Imam 28 godina, nikad nisam bila trudna, niti sam pokušavala. Idem kod doktorke tek u četvrtak.

    Odgovoreno: 20. 05. 2018.
    • Poštovana,

      Nivo progesterona pokazuje zadovoljavajuću vrednost za fazu ciklusa. Ostaje nepoznanica koliki je bio nivo u 3. danu ciklusa, da li su tražene ostale hormonalne pretrage, odnosno koji je bio cilj ispitivanja hormonalnog stanja? Tek sa svim tim rezultatima moguće je nešto određenije reći.
      U konkretnom slučaju vrednost zadovoljava fazu ciklusa u kojoj je merena.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #157406

    • Test hormona u trećem danu ciklusa .Inače imam 49 god Progesteron mi je 3.2600. Molim da mi kažete šta to znači.