1. Vraćenje na kontraceptivne pilule nakon pauze

    Pitanje broj: #141144

    Koristim Diane 35 kontraceptivne pilule već tri godine. Mišljenja vezana za te pilule su podeljena, ali moja doktorka kaže da nastavim da ih pijem, pošto nemam nikakve kontraindikacije, sve dok se ne odlučim na planiranje trudnoće. Kada sam počela da ih koristim u prvih par meseci je došlo do zadržavanja vode u organizmu, pa sam dobila dva-tri kilograma. To je bila jedina reakcija na pilule. Pošto sam bila nekoliko meseci u inostranstvu, potrošila sam pilule, i ostala njih, tako da ih ne pijem već mesec dana. Da li sada smem da se vratim na njih sa prvim danom menstruacije kao sto piše u uputstvu? Hoće li moje telo ponovo reagovati kao na početku zbog te pauze?

    Odgovoreno: 20. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Sa novom kutijom kontraceptiva počinjete od prvog dana menstrualnog ciklusa po šemi, s obzirom da ste pravili pauzu. Što se tiče neželjenih efekata, verovatno ih neće biti jer ste pravili jako kratku pauzu, svega mesec dana.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #141144

    • Molim Vas kažite mi da li se mora praviti pauza u vidu 1, 2 ili 3 meseca pauze s vremena na vreme kada se koristi Diane 35? Ja je nisam napravila već godinu i po dana, a nisam sigurna jel to obavezno? Koristim ih inače po uputstvu i nemam nikakve nuspojave. Hvala mnogo.