1. Neuobičajeno krvarenje na kontraceptivnim pilulama

    Pitanje broj: #142174

    Pijem Yaz kontracepcione pilule, ovo je drugi mjesec. Danas mi se pojavilo krvarenje, 19. dan nakon poslednje menstruacije. Ostalo mi je jos 6 ružičastih, i 4 placebo. Interesuje me da li je ovo uobičajeno krvarenje između menstruacija usljed tableta, ili redovna menstruacija, dosta ranije. I zanima me koje tablete sad da pijem, da nastavim stari blister ili odmah novi?

    Odgovoreno: 24. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Iregularna krvarenja u prva tri meseca od početka uzimanja pilula su moguća i tolerišu se. Zbog toga Vam savetujem da nastavite sa uzimanjem pilula po šemi a nakon 3. kutije da se javite ginekologu na redovnu kontrolu.