1. Smanjenje kilograma

    Pitanje broj: #150602

    Poštovani,

    Moja mama ima 44 godine, 177 cm je visoka, a blizu 90 kg teška. Ima visok krvni pritisak, jedno vreme je bilo čak i 180 sa 140, ali pije lekove ujutro i uveče pa je sad 120 sa 80 (Skopril, Skopril+ i Presolol). Puši 20-ak godina po 10-ak cigareta dnevno, a u poslednje vreme po 6 - 7 cigareta. Uzevši u obzir navedene činjenice, koji je najbolji način da skine višak kilograma (bar 15 kg)? Inače, ona se nikad nije ni potrudila da smrša, dosta masno i začinjeno jede i mnogo hleba.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Gubljenje kilograma je sa godinama sve teže, ali ne i nemoguće. Ono što je najbitnije u ovom slučaju je korigovana ishrana, koja je čak mnogo bitnija od nekog treninga. Izbacivanje slatkiša, sokova, brze i masne hrane, ili bar kontrolisano korišćenje pomenutih namirnica je svakako najbolji početak ka gubljenju kilograma. Takođe uvođenje povrća i voća u svakodnevnu ishranu je takođe stvar koja će pomoći. Redukovana ishrana će svakako pomoći i za gubitak kilograma a i za smanjenje povišenog pritiska. Iz ličnog iskustva mogu reći da se čovek neuporedivo bolje oseća kada se zdravije hrani, mnogo više energije i mnogo više samopouzdanja je prisutno. Sve ovo treba preći u životnu naviku, nisu u pitanju nikakve dijete od par nedelja već jedna životna navika zarad boljeg fizičkog stanja. Rezultate ne treba očekivati preko noći ali će sigurno biti vidljivi.