1. Pravilno konzumiranje hrane

    Pitanje broj: #150836

    Poštovanje,

    Molim Vas da mi date par saveta u vezi ishrane. Naime, pre dva meseca krenuo sam na dijetu i za to vreme smrsao 11 kg. Način ishrane sam u potpunosti promenio, izbacio sam brzu hranu, slatkiše, unosim meso bogato proteinima, pahuljice ječmene i ovsene, jaja, mleko, jogurt, riba, a ugljene hidrate unosim preko namirnica sa niskim glikemijskim indeksom: integralni hleb, integralni pirinač, grašak, spanać, kukuruz sećerac, od voca: jabuke, pomorandze, banana nakon treninga. Sa takvim načinom ishrane u 5 - 7 dnevnih obroka ja ne mogu uneti više od 1800 - 2000 cal, prosto ne mogu da pojedem. Pošto sam visok 182 cm a trenutno tezim 90 kg, kalorijski deficit iznosi oko 500 - 700 cal dnevno. Moje pitanje se odnosi na to da li ovoliki kalorijski deficit može nepovoljno da utiče na moje telo?
    Srdačan pozdrav i hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 10. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Koliko ja vidim Vi znate dosta toga o zdravoj ishrani i sve ovo što ste napisali sam ne bih mogao bolje da napišem i predložim nekom. Dodao bih samo na sve ovo da budete umereni i ne opterećujete se preterano brojkama, slušajte svoje telo, jedite kad ste gladni a prekinite koji minut pre nego budete skroz siti. Sto se kalorija tiče sa 5 manjih obroka unosite dovoljno neophodnih za funkcionisanje Vašeg tela. Piletina sa pirinčem je odličan obrok koji će vas zasititi i dati dovoljno neophodnih nutrijenata za funkcionisanje.