1. Bavljenje sportom nakon operacije hidrocefalusa

    Pitanje broj: #150786

    Poštovani,

    Kao mali imao sam operisao hidrocefalus u drugoj godini i nisam mogao da se bavim aktivno sportom. Od četrnaeste godine nemam nikakvih problema. Lekari su mi dozvolili da se bavim sportom, ali moji roditelji su se plašili da me puste. Bavio sam se sportom samo u školi na časovima fizičke kulture. Sada pošto sam punoletan, hteo bih da se bavim nekim sportom aktivnije. Koji bi ste mi Vi preporučili?
    Imam 26 godina.

    Odgovoreno: 05. 02. 2017.
    • Poštovani,

      U Vašem slučaju pre svega je neophodna konsultacija sa lekarom kako biste mogli da odredite koliko i kojim intezitetom možete aktivnije da se bavite sportom. Što se tiče izbora sporta, sve je na Vama i izbor bi trebao da bude u skladu sa onim što volite. U svakom slučaju to bi trebalo da bude više rekreativno, ali opet ponavljam, pre bilo kakvog početka nephodan je dogovor sa lekarom.