1. Upala tetiva podlaktica

    Pitanje broj: #160718

    Vežbao sam svakodnevno u teretani i pre dva i po meseca sam dobio upalu tetiva podlaktica - i leve i desne ruke - ali je u levoj izraženije.

    Mirujem već više od dva meseca, pijem Brufen i stavljam led ali upala još ne prolazi.

    Da li da idem da primim injekcije u tetive ili neke tablete da koristim? Da li je preporučljivo koristiti neke suplemente za tetive i zglobove?

    Odgovoreno: 27. 01. 2019.
    • Poštovanje,

      Prvi savet je da odmah prestanete sa upotrebom Brufena. Uopšte nije preporučljivo da se koristi u toliko dugom periodu. Ima mnogo tetiva u podlaktici. Da li pričamo o onim tetivama koje pripajaju mišiće na zglob lakta ili ručnom zglobu?

      Što se tiče upale preporučujem antinflmatorne gelove koji deluju na vezivno tkivo, i možda neće puno pomoći, ali neće ni odmoći upotreba goveđeg želatina ili bone broth, kao i kolagena.

      Upala već dugo traje, nije opisano na koje pokrete se oseća bol, kog je intenziteta, da li boli u stanju mirovanja?

      Za uspešno lečenje neophodna je precizna dijagnoza. Pa bez dijagnoze ne mogu da preporučim nikakve konkretne radikalnije mere, sem ovoga što sam već rekao.

Komentari na pitanje: #160718

    • Kod mene je isti slučaj, s tim da je bila Dg teniski lakat. Fizikalnom TH je bol u laktu nestao, a dodatno sam povredila podlakticu i boli ova deblja tetiva što se pripaja laktu. Bol osećam prilikom rada sa tegovima, ali ne tako jak kao pre. Primila sam 1x PRP u lakat pre 2 meseca, ali nisam u tetive. Da li se prp može dati u tetive? Hvala.