1. Trening posle ugradnje spirale

    Pitanje broj: #160095

    Pre mesec dana sam ugradila bakarnu spiralu (kontraceptivno sredstvo). Interesuje me da li mogu da nastavim sa treninzima u teretani, jer sam posle prvog treninga imala blago krvarenje? Da li napor pri treningu predstavlja neku smetnju posle ugradnje spirale?

    Odgovoreno: 24. 01. 2019.
    • Poštovanje,

      blaga krvarenja su uobičajena u prvih par meseci nakon postavljanja spirale. Ukoliko su česta i malo obilnija, trebalo bi se javiti radi kontrole. Inače, spirala ne treba da predstavlja nikakvu prepreku za bilo koji vid fizičke aktivnosti. Preporuka je da nastavite da trenirate, ali ukoliko imate krvarenje isključivo nakon treninga, posetite lekara.

Komentari na pitanje: #160095

    • Imam jake bolove u donjem predelu stomaka a pre par dana sam stavila bakarnu spiralu,da le je to normalno...