1. Teretana i prelom kostiju

    Pitanje broj: #153204

    Poštovani, hteo bih da zamolim za jedan savet. Pre godinu i mesec dana mi je napukla ključna kost i sve je sraslo ok. Krenuo sam u martu u teretanu i posle par treninga sam osetio bol u ključnoj kosti pa sam prestao, verovatno, jer sam odmah krenuo sa većim tezinama. Taj bol se obično javljao kad dođem kući i legnem da spavam. Ponekad i tokom treninga, al baš baš blag bol. Tad je prošlo oko 7, 8 meseci od preloma. Sad bih hteo opet da krenem, pa me zanima dali bi trebalo prvo da krenem od manjih težina, ili prvo neke vežbe da mi ojača ključna kost ili kako, da ne bih posle imao isti problem? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 29. 01. 2019.
    • Poštovanje,

      slobodno počnite sa treninzima. Budite oprezni prilikom izvođenja vežbi koje angažuju mišiće ramenog pojasa i progresivno povećavajte opterećenje iz nedelje u nedelju.

      Vežbe za jačanje kostiju ne postoje, ali u konkretnom slučaju jačanje mišića grudi i ramaneog pojasa pružiće veću podršku okolnim strukturama.