1. L-karnitin

    Pitanje broj: #121064

    Bavim se fitnesom već dve godine. Počela sam da koristim L-karnitin, sredila sam ishranu skroz. Da li je to štetno i da li može da naškodi mom organizmu? Hvala unapred :)

    Odgovoreno: 29. 01. 2019.
    • Poštovanje,

      slobodno koristite l-karnitin po preporučenim dozama i ne brinite da će Vam naškoditi. Nemojte samo od l-karnitina da očekujete da će Vam pomoći u redukciji masti, tako što će masti pretvoriti u energiju. Ali ima niz drugih pozitivnih strana, kao što je eliminacija amonijaka, poboljšanje cirkulacije.

      Na tržištu je dostupno više oblika karnitina, l-karnitin, acetil l-karnitin, l-karnitin l-tartrat, glicin propionil l-karnitin. Svaki od ovih oblika ima neku ulogu.

      Doziranje l-karnitina 500 - 2000mg.