1. Bol u testisu - kila

    Pitanje broj: #153875

    Idem u teretanu već skoro godinu dana i pre 3 meseca u teretani sam podigao malo veću kilažu i posle treninga osetio sam jak bol u levom testisu, ta bol se iz dana u dan smanjivala. Ali je i dalje bila tu i imam stalno neki čudan osećaj. Bio sam kod urologa 2 puta i rekao mi je da imam proširen ingvinalni kanal i da će da prodje. Ali ne prolazi, takodje mi je rekao da nemam invignalnu kilu, ali ne znam šta da radim i da li će se to smiriti? Da li mogu da nastavim sa umerenim treninzima?

    Odgovoreno: 28. 01. 2019.
    • Poštovanje,

      Stanje nije alarmantno, ali svakako se ne treba skroz opuštati i treba pomno pratiti reakcije u toku treninga.

      Slobodno nastavite sa treninzima izbegavajući vežbe koje prave veliki pritisak u abdominalnoj zoni. Eksperimentišite sa opterećenjem tako što ćete smanjiti radne težine u odnosu na vaše standardne i postepeno povećavati kako se bol ne bi javila opet.

      Ukoliko dođe do boli definitivno trebate ponovo posetiti lekara kako biste rešili problem.