1. Kako da porastem?

    Pitanje broj: #152737

    Ja sam visok 1, 67 cm, ali bih hteo da poraste bar do 1, 70 ili bar 1, 72/3. Da li Vi možete da mi pomognete? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 01. 2019.
    • Poštovanje,

      Jedna od metoda određivanja konačne visine je:

      Zbir očeve i majčine visine u santimentrima podeljen sa 2.

      Devojčice oduzimaju od ove vrrdnosti 7cm, a dečaci dodaju 7cm.

      Međutim, genetsko nasleđe nije jedini faktor, pa je ovo samo okvirno. Vaš način života, pre svega fizička aktivnost i način ishrane, imaju ne tako zanemarljiv uticaj. Pa ukoliko niste fizički aktivni predlažem da počnete sa nečim i izostavite slatkiše i grickalice iz ishrane.

      Konzumirajte što više raznovrsnog povrća, sa voćem umereno i dodajte tome meso (ne mesne prerađevine) jaja i umereno sa mlečnim proizvodima.

      Na kraju je najbitnije da ste zdravi i da se dobro osećate. Ne patite zbog visine, divni ste onakvi kakvi jeste.

Komentari na pitanje: #152737

    • Ja imam 12 godina, ne znam sam koliko visoka, ali i malo sam široka. Hoću da budem visoka i da nisam široka.

    • Ja imam 12 godina. Ne mogu da se setim svoje tačne visine, ali bih želela da porastem do 2 metra.

    • Kako da porastem? Moja majka je niska, a otac visok.  Ja bih hteo da porastem bar 1,75m.

    • Dobar dan interesujeme po sto je moj tata 187 a mama 168 a ja sam 174 koliko bi ja jos mogo da izrastem a vole bi da predjem makar 180cm.Vole bi znati.U napred Hvala.

    • Dobro veče, visoka sam 155cm i jako me zanima kako mogu da porastem 5cm tako sto po ceo dan samo ležim na telefonu?

    • Dobar dan, mene interesuje kolike su šanse da porastem 176cm ako je moja mama 174 a tata 181, imam 15 godina.Hvala

    • Jas imam 16godini a sga za 4meseci ke napolnam 17godini a visok sum 160/3 i neznam da li uste ke rasnam.

    • samo jedite radite vezbe posle spavanja pite mleko spavaj te rano & radite vezbe za rast u visini moj savet inace imam 14 godina a niska sam i ja pokusavam da porastem tesko je iskreno nadam se da ce uspeti, puno srece vam zelim:(

    • Iskreno fs vam kazem po zavrsetku 8 razreda bio sam najnizi cak su devojčice bile vislje od mene bio sam 160 onda po zavrsetku 1 srednje sam bio 162 evo sad sam kreno u 3 srednje i visok sam 185 i siguran sam dacu jos koji cantimetar porasti i ne nisam se bavio sportom u jednom dobu sam i konzumirao cigarete sada sam prestao konzumirao i alkohol jeo svasta i eto opet sam porastao i dalje rastem .nemoj da se stresirate ja sam se jako stresirao zbog visine i sad razmisljam i da sam stao na nekih 170 nije neki problem.

    • u ranijoj dobi raso sam ko i svi ostali iz razreda, cak sam jedno vreme bio visi od pojedinih. Na pocetku osmog razreda, tj pre 7 meseci nastavnica nas je izmerila i bio aam visine 165, kao i svi ostali (neko za 2 cm nizi neko visi). Juce kad smo se opet merili svi su porasli za najmanje 5 cm i presli su 170 a ja sam porastao ni manje ni vise 0.5 cm. Mozete li da mi kazete sta se desava jer sam zabrinut. Nisam imao period brzog rasta nemoguce je da sam sad prestao da rastem. Pre 10 dana sam napunio 15 i umesto da rastem, jer sam u pubertetu ja se ne pomicem. Mozete li mi reci sta da radim molim vas

    • Ja sam visoka 140 cm i zelim da porastem bar do 155 ili 159, neznam sta da radim stalno sam na svom telefonu,majka mi govori da treniram kosarku ali je meni mucno,kako da dobijem inspiraciju, jer sam 6.raz a ne zelim biti mala jer bih uskoro bila 7. Raz i da dobijem menstruaciju i ostala bih mala. Ne zelik to!