1. Iščašenje ramena

    Pitanje broj: #130050

    Poštovani, imam problem sa levim ramenom. Iščašio sam ga nekoliko puta (u poslednjih mesec i po dana 3x). Poznato mi je sve sa medicinske strane, jer sam i sam student medicine. Moje pitanje glasi: da li i kako treba da radim u teretani, da bih ga ojačao? Da li postoji neki drugi način za to? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 29. 01. 2019.
    • Poštovanje,

      pre svega posetite lekara kako biste utvrdili razlog iskakanja zgloba.

      Zglob ramena možete ojačati tako što ćete trenirati mišiće koji učestvuju u bilo kom pokretu u ramenom zglobu, u svojstvu stabilizatora.

      Tu spadaju sve tri glave ramenog mišića, rotatori ramena, mišici rotatorne manžetne.

      Takođe radite na fleksibilnosti svih mišica i mobilnosti ramenog zgloba.

      Da bih dao precizniji odgovor treba mi mišljenje sa pregleda.