1. Ginekomastija i trening

    Pitanje broj: #123166

    Poštovani, molim vas za jedan savet. Interesuje me vaše mišljenje o sledećem: imam malo razvijenije grudi ne verujem da je ginekomastija, ali je malo vidljivije nego kod ostalih muškaraca pa me zanima da li možda ne bih trebalo da radim vežbe za grudi jer sam negde i pročitao da ako se ima ginekomastija ne bi trebalo da se treniraju grudi jer će doći do još većeg uvećanja. Da li je to istina i koji je vaš savet? Pozdrav.

    Odgovoreno: 29. 01. 2019.
    • Poštovanje,

      Kada kažete malo razvijenije grudi, da li mislite na mišić ili predeo oko areole?

      Vežbe za grudi sigurno neće dovesti do ginekomastije ili lipomastije pa vam savetujem da nastavite sa treningom za mišiće grudi.

      Ukoliko je kod vas već prisutna ginekomastija (uvećanje mlečnih žlezdi i malo više masnog tkiva) ili lipomastija (veća koncentracija masti u predelu areole) trening i ishrana vam neće mnogo pomoći u rešavanju problema. Blaga redukcija je moguća, ali ukoliko želite da otklonite taj estetski problem, hirurški zahvat je neophodan.