1. Bol u grudima nakon treninga

    Pitanje broj: #161678

    Pre dva dana sam počeo da idem u teretanu i juče sam popio kreatin 100% i Vitamin E suplement i danas me je uhvatila upala mišića, ali jedna dojka mi je veća od druge i naravno bole me.

    Odgovoreno: 14. 04. 2019.
    • Poštovanje,

      Kreatin i vitamin sigurno nisu izazvali upalu mišića. Do upale je došlo usled mikropovreda mišićnih vlakana (mišića) usled angažovanja na treningu. Kao što ste i sami rekli, krenuli ste pre dva dana u teretanu. Neutrenirani mišići su izloženi malo jačem stresu pa je došlo do upale. Pod normalnim okolnostima upala ne bi smela da traje duže od 4 dana.

      Što se tiče bola i uvećanja jedne strane grudi ne bih mogao ništa konkretno da vam kažem bez pregleda. Savetujem vam da se javite lekaru kako bi dobili objašnjenje i eventualno adekvatan tretman.