1. Povišen pritisak nakon treninga

    Pitanje broj: #150599

    Poštovani,

    Posle treninga sam imao povišen pritisak 143 sa 93. Treniram više od deset godina, i ovo je povišen pritisak nakon dvadesetak minuta od vežbanja. Imam profesionalnu gladijator mašinu sa tegovima do 100 kg, treniram pet puta nedeljno nesto više od sat vremena dnevno. Nadam se da sam najrelevantnije stvari naveo kako treba.
    Hvala vam, pozdrav od Igora

    Odgovoreno: 30. 01. 2017.
    • Poštovani,

      Ne treba da merite pritisak tako brzo nakon treninga. Sigurno je da će uvek imati sličnu ili čak i veću vrednost, i to ne samo kod Vas, nego kod većine ljudi koji vežbaju. Probajte da izmerite pritisak pre treninga, pa onda dva sata posle. Ne bi trebalo da bude većih razlika.
      Postoje brojne studije u kojima podaci ukazuju da bavljenje treningom snage blagotvorno deluje na povišen krvni pritisak snižavajući ga.