1. Konzumiranje kreatina u stanju tromboze

    Pitanje broj: #150597

    Poštovani,

    Bavim se rekreativno bodybuildingom. Imao sam dve ozbiljne tromboze, izlečio sam se, ali sam preventivno na terapiji Farinom doživotno. Hteo da Vas pitam, da li bih smeo da koristim kreatin monohidrat, obzirom na moju istoriju bolesti i terapiju? Zdravlje mi je na prvom mestu.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 30. 01. 2017.
    • Poštovani,

      U kratkim crtama, postoje studije koje pojavu venske tromboze dovode u vezu sa uzimanjem kreatina. Nije to studija na velikom broju ispitanika, već beleženje slučajeva tromboze kod ljudi koji su, između ostalih supstanci, koristili i kreatin u svojoj ishrani. Ako možemo verovati ovim studijama, možda bi bilo najpametnije zaobići kreatin sa takvim Vašim zdravstvenim stanjem.