1. Bore na licu od spavanja

    Pitanje broj: #162665

    Moj problem već par godina je taj da kad spavam ja "gužvam" lice. Probala sam i satensku jastučnicu, ali rezultat je isti. Jednostavno ne razumem kako to spavam da mi se ovoliko urežu linije. Možete li mi reći, iz kog razloga mi se to dešava? Da li je to, na primer, što ne pijem dovoljno tečnosti i kako mogu da sprečim dalje da gužvam lice?

    Odgovoreno: 15. 06. 2019.
    • Postoji više razloga koji mogu dovesti do problema sa kojim se Vi susrećete. Samim tim postoje i različiti načini tretmana. Unošenje dovoljnih količina tečnosti je esencijalno, posebno u uslovima visokih temperatura koje tek započinju na našem podneblju, ali ono nije uzrok "gužvanju" Vašeg lica. Neophodan Vam je detaljan pregled kod dermatologa koji će utvrditi stanje Vaše kože i šta može biti razlog tom "gužvanju", kao i regije lica koje bivaju zahvacene. Ukoliko je problem direktno u koži, on se može regulisati čitavim nizom dermatoloških tretmana. A ako je problem malo dublji, tj. na nivou mišica i dubljih slojeva lica, onda se može razgovarati o tretmanima Botulinskim toksinom i Hijaluronskim filerima ili nekim trećim modalitetom.

      Svakako Vam savetujem da prvi Vaš korak bude poseta dermatologu.