1. Osecaj nakon operacije grudi

    Pitanje broj: #156066

    Dobar dan, 6. 02. mi je radjena augmentacija dojki, mentor memory gel implantima 500cc inframramarno, dual plane tehnika. Sve je proteklo u najboljem redu, naime posle 14og dana se javio moj problem zbog kojeg vam sada pisem. Trebalo je da probam neku haljinu i obukla sam na sat vremena grudnjak bez žice, skinula sam taj medicinski stezik, i osetila da mi iziritirao ožiljak ispod desne dojke, da bi kasnije počela da osećam pri odredjenim pokretima desne ruke kao neko 'preklizavanje' unutra vise sa spoljne strane oziljka. Mislila sam da me mozda žuljao rub od grudnjaka, ali to osećam sada i bez grudnjaka i bez obzira na pokret. Otišla sam lekaru i rečeno mi je da nije nista, da ne treba da se punktira nista. Ja i dalje osećam kao neko pomeranje, da li bi znali da mi kazete šta bi to moglo biti?

    Odgovoreno: 06. 07. 2019.
    • U kratkom periodu nakon operacije mnoge pacijentkinje osecaju neke "čudne" senzacije unutar svojih grudi. Dual plane tehnika je najzastupljenija i jedna od najefikasnijih. Najčesca nezeljena dejstva koja se mogu javiti su seromi, hematomi, otoci, kapsularna kontrakcija ( zadebljanja okolnog tkiva oko implanta),palpabilni implanti u slučaju. Da biste bili potpuno sigurni da nemate nijedno od njih ili nekih drugih opisanih savetujem Vam da se javite svom plastičnom hirurgu i da Vas pregleda, cak i sa UZ ako postoji potreba za tim.