1. Hipotireoza

    Pitanje broj: #729

    Bolujem od hipotireoze od 2001. godine. Prve 4 godine pila sam lek Tivoral, 1. tabletu dnevno i rezultati su bili T3-0,99nmol/L, T4-96,47nmol/L, TSH-1,63uIU/mL TG-antitela 140,7IU/mL i imala sam veliki problem sa nedostatkom energije, toliko da nisam mogla nekada da ustanem iz kreveta i stalno prisutan umor tako da sam koristila Koenzim Q10 kao dopunsku terapiju, ali mi je on malo pomogao. Sada pijem drugi lek Letrox 100, 1 tabletu dnevno i imam rezultate: T3-1.0nmol/L, T4-86.7nmol/L, TSH-2.1, TG-antitela.

    Odgovoreno: 08. 05. 2007.
    • Hipotireoza predstavlja hroničnu bolest štitaste žlezde koja se karakteriše smanjenim lučenjem hormona. Lečenje (supstitucija) se sprovodi doživotno hormonom T 4 (Tivoral, Letrox) ujutru pre doručka, u dozi koju odredi Vaš doktor. Dobro supstituisana (lečena) osoba može imati sasvim normalnu dužinu i kvalitet života, dakle bez tegoba koje potiču od štitaste žlezde.