1. Govorna disfazija kod deteta

    Pitanje broj: #155447

    Poštovani,

    Moj sin za mesec dana puni tri godine. Logoped nam je rekao da imamo problem sa govornom disfazijom (dete ne razume naš govor). Idemo dva puta nedeljno na tretmane, poboljšanje je vidljivo, ali nekada imamo utisak da idemo korak napred dva nazad. Jednom razgovara sa logopedom kao da ne postoji problem, drugi dan nema pažnju uopšte. Naučio je da čita, rečeno nam je da krijemo knjige od njega, trudimo se, ali gde god se nađemo postoje slova koja mu odvlače pažnju. Imate li neki savet za nas, kako da mu pomognemo? Vrlo je iscrpljujuce, zaista se trudimo, voleli bismo da znamo da li je moguće rešiti se ovoga zauvek ili će nas pratiti ceo zivot?

    Odgovoreno: 22. 01. 2018.

Komentari na pitanje: #155447

    • Ima veoma bogat fond reci. Ponavlja za nama i duze recenice. Ukoliko mu je potrebna npr. noša on kaze: da li ti se piski? Ne kaze zelim nosu. Ili ukoliko je gladan: hoces da veceras? A ne gladan sam. Od septembra ide u vrtić i obožava decu, kada ih vidi na ulici obavezno ih oponaša i ponavlja šta oni govore. Raduje se poznatoj deci, čak i traži kod neke dece da ide, ali većinom želi sa njima da trci, da igraju uz muziku, ali nema neku naročitu komunilaciju sa njima, jer ih konstantno oponaša. Za razliku od odraslih, sa decom češće ostvari kontakt očima.