1. Nepostojanje seksualnih odnosa posle porođaja

    Pitanje broj: #48355

    Već dugo tražim način na koji bih mogla da sačuvam svoj brak i nekoga ko bi me posavetovao i pomogao u tome. Moj suprug i ja smo u braku 2 godine i imamo sina od 8 meseci. Od kada se on rodio, mi nismo imali odnose, stalno se svađamo, ponižava me i vređa svakodnevo. Postalo je nepodnošljivo živeti sa njim, a ja sam oduvek sanjala o srećnoj porodici. O sinu se brine i dobar je otac. Ja sam veći dio dana nervozna i nemam volje ni za šta osim za dete.

    Odgovoreno: 24. 12. 2009.
    • Mislim da se odgovor krije u Vašem pitanju i konstataciji "ja sam veći dio dana nervozna i nemam volje ni za šta osim za dete". Sada je pitanje šta je starije, njegova ili Vaša nervoza, kokoška ili jaje. Ali kada imate dete od 8 meseci, onda se ne zapitkuje mnogo, već se razume da je majci potrebna pomoć i fizička i emocionalna i da se svi moraju odreći nekih svojih potreba da bi dete opstalo. To je inače period "roditeljske krize" jer beba zahteva toliko ljubavi i pažnje da je roditelji nemaju jedno za drugo. A ako ste navikli da i Vi i suprug dobijate mnogo pažnje i ljubavi, onda nije slučajno da se sada osećate i mnogo lišeni toga, a suprug čak i izostavljeno. Ali život sa bebom jeste i period kada dvoje mladih roditelja uče i kako da se odriču dela zadovoljstva života u dvoje i navikavaju na zadovoljstvo života u troje.