1. Kako pomoći komšijama koje se svađaju

    Pitanje broj: #40615

    Kako da pomognem mojim dragim komšijama koji se neprestano svađaju? Komšinica je strašno ljubomorna, a komšija je hladan. Imaju troje odrasle dece.

    Odgovoreno: 03. 10. 2009.
    • Predlažem da im ne pomažete ukoliko to od Vas ne traže, jer parovi imaju svoje igre u koje uključuju i druge kako bi te igre igrali. Ako im Vi i "pomognete", možda više nećete biti drage komšije. Ljubomora i hladnoća su nečesto načini prihvatljivog kažnjavanja partnera i suptilniji su od otvorenog besa i agresije, pa parovi na taj način uspevaju da održe relaciju duže vremena nego što bi to bi slučaj da se otvoreno nasilno ponašaju. Dakle, oni već svojim ponašanjem pomažu održavanju veze. Ukoliko traže pomoć, preporučite im da krenu kod bračnog savetnika.