1. Gubitak seksualna želje kod muškaraca

    Pitanje broj: #30582

    Muškarac koji ima 32 godine ima seksualne odnose na svaka četiri meseca, nema želju za seksom i ne misli da je to neki problem. Da li je to normalno i šta je u pitanju?

    Odgovoreno: 10. 06. 2009.
    • Kome da pomognem? Ono što je za njega normalno, za Vas izgleda nije. Ako pomognem (savetom) njemu, a pri tome mi se on i ne obraća, onda će taj savet raditi protiv Vaših uverenja, a ukoliko savetujem Vas biće obrnuto. Ono što mogu je da Vas informišem da postoje ogromne individualne razlike u seksualnom apetitu, ali da učestalost od jednog sekuslnog odnosa u toku 4 meseca može predstavljati znak snižene seksualne želje, pogoto ukoliko osoba retko i masturbnira, nema seksualne fantazije i seksualne snove, kao i da njegovi seksualni stavovi iz nekog razloga ne zabranjuju česte seksualne odnose. Takođe treba sagledati da li je osoba oduvek imala snižen seksualni nagon ili je takvo ponašanje nastalo kao posledica nekih životnih okolnosti koje inhibišu seksualnu želju i uzbuđenje.