1. Drugačije ponašanje supruge

    Pitanje broj: #48287

    Naime, u braku sam 7 godina i imam suprugu i četiri godine staru kćerku. Do prije mjesec dana sve je bilo u najboljem redu, ali od tada sam primjetio da se moja supruga drugačije ponaša, da želi da prošeta sama ili sa djetetom i slično. Meni se sve to činilo malo sumnjivo, ali tome nisam pridavao veliku pažnju sve dok jednom nije dobila sms i nije htjela da ga pročita dok nije ostala sama. Tada mi je slagala da je to naša poznanica. Kažem slagala jer sam nazvao tu osobu, a ona nije znala ništa o tome. Poslije teške rasprave i teških riječi i uvreda sa moje strane rekla je da joj neko šalje poruke. Ona tvrdi da ne zna ko je i da nije odgovorila ni na jednu od petnaestak koliko kaže da ih je primila. Ja sam postao ljubomoran iako to nikada u životu nisam bio, pa ni pomislio. Posumnjao sam na jednog njenog kolegu i pokušao sam da ih dovedem u vezu ali nisam u tome uspio, a čak smo se posvađali kad su se pozdravili na kasi tržnog centra. Ja više nisam ni siguran šta da mislim, ponekad sam siguran da me nije prevarila, ponekad da jeste, nekad svjesno nekad nesvjesno postavljam pitanja i istražujem ne bi li saznao nešto novo. Strah me je da ne zapostavimo naše djete koje nam je oduvjek najvažnije. Brine me i da li sam možda previše ljubomoran jer sam čitao da to može stvoriti velike probleme. Inače sam uvijek volio i još uvijek volim svoju ženu za koju mi ranije bilo nemoguće i pomisliti da bi me mogla prevariti. Šta da radim? Da li ljubomoru mogu sam prevazići ili mi je potrebna stručna pomoć?

    Odgovoreno: 07. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Prvo mislim da trebate spustiti loptu i porazgovarati sa Vašom ženom o tome šta se zaista događa. Ukoliko je neko uznemirava, valjda ćete joj ponuditi pomoć a ne odmah optužiti za neverstvo. Sa druge strane, ukoliko se ne radi o uznemiravanju već o dopisivanju, opet, optuživanje može samo zakomplikovati odnos. Bolje je razjasniti o čemu se zaista radi i da li će se to nastavljati ili završiti. Vi reagujete kao uplašen čovek koji ne sme niti želi da sazna o čemu ze zaista radi samo zato da ne bi čuo ono čega se najviše boji, pa rizikuje da ne čuje i ono što stvarno jeste.