1. Veća seksualna želja kod devojke

    Pitanje broj: #38052

    Ja sam u vezi već godinu i po dana. Pre par meseci smo započeli seksualne odnose. Vodimo ljubav jednom nedeljno, dok ja imam potrebu za seksom više od jednom nedeljno. Kad to kažem mom pertneru, on kaže da ne može voditi ljubav često. Evo već smo se vratili sa odmora, ja sam imala potrebu da vodimo ljubav dva-tri puta dnevno, on je jedva prihvatio jednom dnevno, dok dva dana nije hteo uopšte da vodimo ljubav. Kaže mi da sam nimfomanka, da sam opsednuta seksom. Meni se čini da mu nisam dovoljno privlačna, ali on to ne prihvata i kaže da ne može više od toga.

    Odgovoreno: 12. 09. 2009.
    • Činjenica je da postoje individualne razlike u seksualnom apetitu, tako da neko ima povišen a neko snižen seksualni apetit. Takođe je činjenica da je za nekog bitniji kvalitet seksualnog odnosa, dok neki stavljaju akcenat na kvantitet. Sa druge strane čini mi se da je važno razmotriti i trenutnu životnu situaciju u kojoj se nalazite jer je seksualno ponašanje pod snažnim uticajem unutrašnjih i spoljašnjih faktora. Prevelike obaveze na poslu, nedostatak slobodnog vremena, loš socijalni i ekonomski status utiču na raspoloženje, a raspoloženje na seksualne želje. Ukoliko su ostali aspekti vašeg odnosa skladni, dobri partnerski odnosi, dobra komunikacija, emocionalna privrženost verujem da ćete vremenom postići balans i dostići sklad u Vašim seksualnim odnosima.