1. Odsustvo seksualnosti u braku

    Pitanje broj: #54816

    Radi se o  odsustvu seksualnosti u braku. Mi smo mladi bračni par, imamo dječaka od 1 godine i od unazad mjesec dana i supruga je počela da radi. Od kako je beba rođena tj. u zadnjih godinu dana, seksualne odnose smo imali ne više od 15 puta što mislim da je ispod minimuma, a i tih nekoliko puta čak i nakon duge predigre ona nije bila spremna, te u takvom seksu nije bilo velikog zadovoljstva. Otvoreno razgovaramo o tome, ali sve se svede na njen umor i odsustvo zelje za seksom. Možete li dati Vaše mišljenje i savjet u kom pravcu da razmišljamo da bi poboljšali naš seksualni zivot.

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Za svaku pohvalu je otvorena komunikacija koju imate Vi i Vaša supruga, što je jako bitno za kvalitetan odnos između dvoje ljudi. Sami ste dali odgovor na svoje pitanje, Vaša supruga je svakako umorna jer dolazak bebe na svet zahteva mnogo više angažovanja, kako emocionalnog, tako i fizičkog. Prosto se menjaju neka ustaljena pravila pa čak i oko slobodnog vremena. Vašoj supruzi bi svakako bilo značajno da ima više vremena za odmor i samo za sebe u čemu joj Vi svakako možete pomoći tako što ćete pričuvati, prošeteti bebu i provesti malo više vremena sa njom, dok bi Vaša supruga mogla da odmori. Svakao bi dobro došla i pomoć baka, deka, tetaka. Beba je dovoljno velika da bi mogla nekoliko sati provesti bez roditelja. Vas dvoje biste to slobodno vreme mogli iskoristiti za svoja zadovoljstava.

Komentari na pitanje: #54816