1. Loši odnosi u braku

    Pitanje broj: #43182

    U braku sam godinu dana. Muž i ja imamo po 21 godinu i imamo bebu. Loše se slažem sa suprugom, uvek nam se neko meša u odnose. Ja njega mnogo volim, a mislim da i on mene voli. Ne želim da se svađam sa njim, ali svađe su sve češce i gore.

    Odgovoreno: 30. 10. 2009.
    • Dolazak bebe na svet je nova životna faza u porodičnom životu i samim tim nosi drugačije i teže zadatke nego li u fazi kada su bračni partneri živeli u dvoje (odnosno dvoje postaje troje). Dolazi do višestrukih promena, tako da se menja raspored slobodnog vremena, pravila dogovaranja, ritmovi završavanja svakodnevnih obavaza i odmora, emocionalna pristupačnost, pa i seksualni odnosi. Jednom rečju, sve je podređeno novom članu porodice i sve je to očekivano. Porodice koje se prilagođavaju novim porodičnim okolnostima su one koje menjaju dotadašnja pravila i shvatanja koja su uglavnom bila prihvatljiva za život u dvoje. Bilo bi dobro da najpre sagledate šta je ostalo od starih navika u ponašanju Vašeg supruga i Vas i da lli na isti način rešavate različite probleme, a da ta rešenja nisu u skladu sa potrebama nove životne faze. Otvoreno razgovarajte o tome, najpre Vi i Vaš suprug, ukoliko ne uspete, potražite pomoć od bračnog savetnika da vam pomogne da razrešite nastale probleme.