1. Muž laže u vezi marihuane

    Pitanje broj: #52705

    Moj problem je što moj muž nije iskren prema meni. U braku smo manje od godinu dana, a živimo skupa oko 1.5 godinu, očekujemo bebu i radujemo se tome. Ali moj muž puši marihuanu i ne namjerava to prestati, mene to iscrpljuje i izluđuje. Sve njegove laži vezane su za drogu, jer navodno, ne želi da me zamara time, pa se uvijek izmotava, ali ja ga uvijek otkrijem. Više puta smo razgovarali o tome, pokušavala sam mu pomoći da nađe izlaz iz toga, da bude iskren i otvoren, ali uvijek se isto završi. On "poludi", traži da ga pustim, troši naše zadnje novce na to, pa čak i posuđuje novce drugima, koje nikad ne dobije nazad. Ne znam šta da radim? Moram priznati više me boli i smeta to što me laže, nego što puši travu. Kako da pomognem sebi, a kako mužu da nauči govoriti istinu bez obzira koliko ona bila bolna?

    Odgovoreno: 14. 02. 2010.
    • Čini mi se da nećete mnogo pomoći ni sebi ni svom mužu ukoliko ga "naučite" da govoti istinu. Kažete da ste više puta razgovarali o tome, da ste mu pokušali pomoći, ali da nije bilo nekog efekta. Ja nisam stručnjak za bolesti zavisnosti ali kada je zloupotreba droga u pitanju, zavisnost od njihovog dejstva se lako stvara. Svaka pomoć podrazumeva prestanak konzumiranja i uvođenje u program prevencije koji sprovode stručnjaci za lečenje bolesti zavisnosti. Svakako da će Vaša pomoć biti od velikog značaja za čitav program lečenja, te Vam preporučujem da krenete što pre, jer će uskoro stići i beba. Nemojte čekati da se motivacija pojavi sama od sebe, nažalost to se najčešće ne dešava.