Postovana doktorko,
Krajem septembra sam sa neuroloskom dijagnozom dr. sa Vma klinike: Neuronitis n. vestibularis in obs.(bo nalaz skenera), bila kod Vas i nakon audiometrije: umereno tesko sn ostecenje sluha na visokim frek encijama, test vestibularisa: desno arefleksija, po meni ja vrlo dobro cujem, dobila terapiju Betasercom 2x24 mg. Ali evo skoro 2 meseca od vaseg nalaza, meni ni za jotu nije bolje, imam uporne vrtoglavice, mucnine, nestabilnost pri hodu, te nisam u stanju da samostalno hodam. Vama se imam javiti u januaru, ali Vas molim, sta bi ste mogli jos da me posavetujete, buduci da nije uputno sada da bilo gde idem, jer sam na sve okolnosti, jos i stara, 68 godina.
Postovani dobro vece.Imam problem sa uvo vec 3 nedelje.Primala sam 5 duplih pencilina ali nije pomoglo nista.Onda na URL doktorka mi je prepisala kapi i posle nedelju dana takodje slabo dejstvo.....Onda je doktor radio aspiraciju i stavio strajfnu u uho koja je bila dva dana i posle toga jos jednom aspiraciju i onda se malo poboljsao sluh ali i dalje ima bol malo blazi u uvetu reaguje na zvuk.Na kontroli mi je prepisao kapi Canesten da nastavim jer kaze da je gljivica u pitanju.I falje ima belucast sloj koji prekriva bubnu opnu
Ali meni sto je problem to je jak ostar bol
u glavi u predelu slepoocnica i pozadi....Glava me bas puno boli sa leve strane posto je u pitanju levo uvo.Pa bih zelela da vas pitam da li je potrebno dalje neko ispitivanje sinusa ili uva ili jos neko drugo ispitivanje.Ili je to normalno.....Ali 3 nedelje glava puca od bolova.Srdacan pozdrav i hvala
Dobro vece. Mene zanima sledece: decak (6) je imao operaciju oba krajnika u cetvrtak ujutru. Ok je sve ovako, dosli smo kuci. Samo sam primetila upravo sad njegov narandzast jezik. Da li moze sok od jabuke (s obzirom da ga pije bas dosta) da oboji jezik u narandzasto ili to predstavlja problem neke druge vrste, postoperativne prirode? Ukoliko ste imali iskustva ili znate, molim Vas za odgovor. Hvala unapred.
Postovani
Prije 2 sedmice pojavilo mi je se gusenje u vratu osjecaj kao da mi nesta stoji u grlu. Otisla sam kod svog kucnog doktora on mi je dao antibiotik i uputnicu da obavim pregled stitne zljezde. Nalazi su pokazali sve da je uredu krvna slika mi je takodje uredu, ali kod mene se taj osjecaj ne mjenja i dalje je prisutan ne znam kome se treba dalje obratit ako bi mi mogli pomoci. Unaprijed vam hvala
Lijep pozdrav
Postovana doktorko, Krajem septembra sam sa neuroloskom dijagnozom dr. sa Vma klinike: Neuronitis n. vestibularis in obs.(bo nalaz skenera), bila kod Vas i nakon audiometrije: umereno tesko sn ostecenje sluha na visokim frek encijama, test vestibularisa: desno arefleksija, po meni ja vrlo dobro cujem, dobila terapiju Betasercom 2x24 mg. Ali evo skoro 2 meseca od vaseg nalaza, meni ni za jotu nije bolje, imam uporne vrtoglavice, mucnine, nestabilnost pri hodu, te nisam u stanju da samostalno hodam. Vama se imam javiti u januaru, ali Vas molim, sta bi ste mogli jos da me posavetujete, buduci da nije uputno sada da bilo gde idem, jer sam na sve okolnosti, jos i stara, 68 godina.
S postovanjem, Milena Serafimovic, Rakovica
Odgovoreno: 12. 11. 2020.Ako vam nije bolje od terapije koju ste dobili javite se ponovo na VMA jer oni rade sa bolesnicima koji nemaju Kovid 19.
Postovani dobro vece.Imam problem sa uvo vec 3 nedelje.Primala sam 5 duplih pencilina ali nije pomoglo nista.Onda na URL doktorka mi je prepisala kapi i posle nedelju dana takodje slabo dejstvo.....Onda je doktor radio aspiraciju i stavio strajfnu u uho koja je bila dva dana i posle toga jos jednom aspiraciju i onda se malo poboljsao sluh ali i dalje ima bol malo blazi u uvetu reaguje na zvuk.Na kontroli mi je prepisao kapi Canesten da nastavim jer kaze da je gljivica u pitanju.I falje ima belucast sloj koji prekriva bubnu opnu Ali meni sto je problem to je jak ostar bol u glavi u predelu slepoocnica i pozadi....Glava me bas puno boli sa leve strane posto je u pitanju levo uvo.Pa bih zelela da vas pitam da li je potrebno dalje neko ispitivanje sinusa ili uva ili jos neko drugo ispitivanje.Ili je to normalno.....Ali 3 nedelje glava puca od bolova.Srdacan pozdrav i hvala
Odgovoreno: 09. 11. 2020.Bilo bi korisno da uradite skener sinusa bez kontrasta /koronalni i aksijalni preseci/ jer se vidi cela ORL regija
Dobro vece. Mene zanima sledece: decak (6) je imao operaciju oba krajnika u cetvrtak ujutru. Ok je sve ovako, dosli smo kuci. Samo sam primetila upravo sad njegov narandzast jezik. Da li moze sok od jabuke (s obzirom da ga pije bas dosta) da oboji jezik u narandzasto ili to predstavlja problem neke druge vrste, postoperativne prirode? Ukoliko ste imali iskustva ili znate, molim Vas za odgovor. Hvala unapred.
Odgovoreno: 09. 11. 2020.Boja jezika nema veze sa operacijom krajnika
Dobar dan. Moje postovanje. Koliko je opasan tumefakt? I da li mi možete pojasniti nalaz?
Odgovoreno: 09. 11. 2020.To je opsti izraz koji obuhvata sve vrste izrastaja na bilo kom mestu. Moze biti i bengni i maligni ali to su ph dijagnoze
Postovani Prije 2 sedmice pojavilo mi je se gusenje u vratu osjecaj kao da mi nesta stoji u grlu. Otisla sam kod svog kucnog doktora on mi je dao antibiotik i uputnicu da obavim pregled stitne zljezde. Nalazi su pokazali sve da je uredu krvna slika mi je takodje uredu, ali kod mene se taj osjecaj ne mjenja i dalje je prisutan ne znam kome se treba dalje obratit ako bi mi mogli pomoci. Unaprijed vam hvala Lijep pozdrav
Odgovoreno: 09. 11. 2020.Obratite se psihologu ili psihijatru i naravno pregled otorinolaringologa
Prikazano 2711-2715 od ukupno 7704 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke