Dr Dušanka Milošević, možete li nekad da odgovorite nešto više od "potreban pregled". Neki smo i bili na brojnim pregledima, samo tražimo konsultaciju ovde za nešto što nas hronično tišti, u nadi da ćete možda baš Vi biti ta osoba koja će naći rešenje našeg problema. Razmislite, dobronameran savet. Svako dobro
Kao sto napisem tesko je ozbiljne savete davati bez pregleda. To znate ako ste bili na vise pregleda a odgovor niste dobili. Moji odgovori su uvek u skladu sa strukom i naukom. Retko moze bez pregleda u otorinolaringologiji na zalost.
Zdravo,imam jedno pitanje.
Evo vec duze vreme,tacnije vec 5 meseci imam strasne glavobolje i bolove u predelu sinusa.
Desna vedja mi se otecena.
Bila sam kod doktora ,rekao je da je u redu sve.
Dao mi je diklofenak i otrivin spej za nos.
Ja pak mislim da imam jaku upalu sinusa imam jake bolove i otekne mi lice .
Sta vi mislite.
Mogu li nekako prirodno da pomognem sebi?
POstovani
Prilikom saginjanja ,ili pri ustajanju tj naglim pokretom osetim pulsiranje u uhu u ritmu srcane radnje,to traje oko 4-5 sekundi i onda se unormali.Bio sam kod ORL specijaliste pre 3 meseca bilo je sve u redu,dao mi kremu za gljivice.Tada sam imao sum u usima koji se javljao sporadicno,koji je usled anksioznosti bio prisutan.
Moje pitanje Vama sta bi moglo da uzrokuje pulsiranje u uhu s obzirom da nemam sada zujanje u usima.Da dodam da mi je pritisak ok,127-133/78-83 tu se krece.
Hvala
Poštovani, naime unazad 4 tjedna sam imala oštru bol u grlu prilikom gutanja, te nakon pregleda liječnika rečeno mi je da je bol uzrokovana virusom da će se smiriti kroz par dana, te je tako i bilo, ono što mene sad brine je to da ja stalno imam osjećaj nelagode kod desnog krajnika, naime moji krajnici su oduvijek veliki, ali bez čestih upala, sada prilikom gutanja stalno mi je osjećaj kao da mi je nešto na toj strani zapelo kod krajnika i da me to grebe, ono što bih vas isto htjela pitati je to da sam ja kako sam malo stisnula korijen jezika da vidim jel sto zapelo kod krajnika vidjela da se iza tih krajnika nastavlja kao neka vrsta tkiva skroz prema grlu, to postoji i iza lijevog krajnika ali nije te veličine kao i na desnoj strani, napominjem da sam na desnom krajniku primijetila ono nakupljanje hrane u krajnicima, te stalno imam podrazaj od pocetka tog simptoma na ono lagano iskasljavanje kao da imam sekret u grlu... Inače imam 38 godina, ne pušim, i ne pijem. " na slici se to tkivo bas ne vidi iza.
Lp.
Dr Dušanka Milošević, možete li nekad da odgovorite nešto više od "potreban pregled". Neki smo i bili na brojnim pregledima, samo tražimo konsultaciju ovde za nešto što nas hronično tišti, u nadi da ćete možda baš Vi biti ta osoba koja će naći rešenje našeg problema. Razmislite, dobronameran savet. Svako dobro
Odgovoreno: 19. 11. 2020.Kao sto napisem tesko je ozbiljne savete davati bez pregleda. To znate ako ste bili na vise pregleda a odgovor niste dobili. Moji odgovori su uvek u skladu sa strukom i naukom. Retko moze bez pregleda u otorinolaringologiji na zalost.
Zdravo,imam jedno pitanje. Evo vec duze vreme,tacnije vec 5 meseci imam strasne glavobolje i bolove u predelu sinusa. Desna vedja mi se otecena. Bila sam kod doktora ,rekao je da je u redu sve. Dao mi je diklofenak i otrivin spej za nos. Ja pak mislim da imam jaku upalu sinusa imam jake bolove i otekne mi lice . Sta vi mislite. Mogu li nekako prirodno da pomognem sebi?
Odgovoreno: 16. 11. 2020.Uradite CT sinusa koronalne i aksijalne preseke
POstovani Prilikom saginjanja ,ili pri ustajanju tj naglim pokretom osetim pulsiranje u uhu u ritmu srcane radnje,to traje oko 4-5 sekundi i onda se unormali.Bio sam kod ORL specijaliste pre 3 meseca bilo je sve u redu,dao mi kremu za gljivice.Tada sam imao sum u usima koji se javljao sporadicno,koji je usled anksioznosti bio prisutan. Moje pitanje Vama sta bi moglo da uzrokuje pulsiranje u uhu s obzirom da nemam sada zujanje u usima.Da dodam da mi je pritisak ok,127-133/78-83 tu se krece. Hvala
Odgovoreno: 16. 11. 2020.Bez pregleda nije moguce odgovoriti na vase pitanje
Patim od tinitusa oko godinu dana, samo u levom uhu, kada otvorim vilicu široko, tinitus menja volumen i pojačava se, dali je možda uzrok tinitusa to?
Odgovoreno: 16. 11. 2020.Bez pregleda je tesko odgovoriti precizno na vase pitanje
Poštovani, naime unazad 4 tjedna sam imala oštru bol u grlu prilikom gutanja, te nakon pregleda liječnika rečeno mi je da je bol uzrokovana virusom da će se smiriti kroz par dana, te je tako i bilo, ono što mene sad brine je to da ja stalno imam osjećaj nelagode kod desnog krajnika, naime moji krajnici su oduvijek veliki, ali bez čestih upala, sada prilikom gutanja stalno mi je osjećaj kao da mi je nešto na toj strani zapelo kod krajnika i da me to grebe, ono što bih vas isto htjela pitati je to da sam ja kako sam malo stisnula korijen jezika da vidim jel sto zapelo kod krajnika vidjela da se iza tih krajnika nastavlja kao neka vrsta tkiva skroz prema grlu, to postoji i iza lijevog krajnika ali nije te veličine kao i na desnoj strani, napominjem da sam na desnom krajniku primijetila ono nakupljanje hrane u krajnicima, te stalno imam podrazaj od pocetka tog simptoma na ono lagano iskasljavanje kao da imam sekret u grlu... Inače imam 38 godina, ne pušim, i ne pijem. " na slici se to tkivo bas ne vidi iza. Lp.
Odgovoreno: 15. 11. 2020.Najbolje je da se javite na pregled kod Orl
Prikazano 2701-2705 od ukupno 7704 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke