Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96172)

  1. Postovanje, pre tri meseca (kada sam bila u 8. mesecu trudnoce) primetila sam ceste promene u levom uhu. To je nesto kao osecaj kada smo u avionu ili pri promeni nadmorske visine. Kod specijaliste Orl rekli su mi da je to poremećaj pritiska srednjeg uha, kao terapiju sam dobila Sonomarin i Otoglobe. Problem se neko vreme smirio, međutim problem se opet javlja. Pri lezanju taj problem ne postoji, ali kada ustanem opet se javlja. Zbog ove trenutne situacije izbegavam odlazak u Dom zdravlja, a privatni Orl kod nas ne radi trenutno. Ne znam ni sta bih smela da pijem, posto dojim bebu. A bojim se da bi moglo vece probleme da mi napravi. Nemam bolove, samo taj neprijatan osecaj.

    Odgovoreno: 30. 11. 2020.
  1. Postovani Mozete li mi objasniti sta je to pulsihroni tinitus subjektivnog tipa.Posto mi je to dijagnoza.

    Odgovoreno: 27. 11. 2020.
    • Tinitus je subjektivni doživljaj zvuka kada ne postoji realno u spoljašnoj sredini tj. niko ne čuje zvuk osim vas. Najčešće je povezan sa nekim oštećenjem slušnog nerva. Za detaljno objašnjenje takve dijagnoze morate pitati vašeg lekara.

  1. Postovani, veoma sam zabrinut inace vas ne bih opterecivao pitanjima, Možda ovo i nema veze ali mene opterećuje,Naime imam kondilom na vrhu glavica koji traje tu vec 20 god. bilo je tretmana ali se to opet vracalo tu na istom mestu. Prisutan je ali nema nekih po meni vidljivih promena tipa crvenilo upala, povremeno se verovatno povredi po[to je na ulazu pa se pojavi sukrvica ali se sve vrlo brzo sredi...E sad posto se meni u poslednjih godinu dana ve'c 4 puta javlja česta upala grlaiz čista mira svi brisevi uedni krvan slika uredna,ali i jedno bolno specifično mesto nije upaljeno ali peče grebe i uvek se aktivira..hteo sam da vas pitam da li je moguće da se i tu pojavi neka promena , u grlu od tog HPV virusa i kako bih mogao to da utvrdim... Kolika je verovatnoca da je to isti tip virusa i ne znam šta bih vas više pitao... Prepostavljam da je veoma opasno ali je u vreme kovida teško doći do lekara koji poznaje tu temu posebno za grlo...Ako imate savet ili neku sliku kako izgelda neka promena od toga i da li je moguće sanirati sve to obziro da jemeni ova situacija učestala zadnjih mesec dana..Hvala.V.Poz.

    Odgovoreno: 27. 11. 2020.
  1. Dobar dan. Nedavno sam snimala Mr endokranijuma kao i mr kicmenog stuba. Radjeno je zbog odredjenih neuroloskih ispada, bolova u kicmi, nogama, slabosti. Uputne dijagnoze su syndroma caudae equinea, detrusor hypocontractility... Preporuka radiologa je i pregled orl zbog: mr endokranijuma: uvecanje limfoidnog tkiva faringealnog Waldeyer-ovog prstena oro i nazofaringsa. Mr kicmenog stuba: u vratnom segmentu u jugularnom lacu visi se umnozeni uvecani limfonodusi potencijalno moguci u sklopu opisanog statusa limfnog tkiva nazo i orofarinska. Ja sam kao mala jos operisala krajnike, cesto imam problem sa sekretom u nosu kao i sa glavoboljama. Ove godine sam se vec javljala orl specijalisti zbog slivanja sekreta u grlo sto mi izaziva sleep apneu, kao i zbog bistre tecnosti koja mi s vremena na vreme kaplje iz nosa. Tada mi je data terapija antibioticima i zbog epidemioloske situacije nista dalje nije radjeno. Pre dva meseca imala sam sumnju na upalu pluca-snimak pluca pokazivao je nejasnu senku, crp je bio 82. bila na terapiji antibioticima i stanje se popravilo. Na sta bi upucivalo ovo sto je vidjeno na mr? Zbog trenutne situacije otkazani su svi specijaisticki pregledi u bolnici, pa me zanima da li postoji odredjena hitnost da se javim orl. Hvala unapred

    Odgovoreno: 27. 11. 2020.
  1. Postovanje, naime imam Orl problem, pre nekih 12 dana sam jeo kokice, i nakon nekih 15 min od zavrsetka osetio sam da mi se zaglavila jedna ljuspa u predelu zuba koju sam izvadio odmah, kasnije posle 30min se javlja osecaj trunke ispod-oko levog krajnika (u tom delu grla). Dva dana nakon toka dolazi do bola u grlu i zapusenosti nosa(bez sekreta), uzimam na svoju ruku sprej za nos i streptils tablete za sisanje. Grlo prolazi ali se opet nakon 2 dana javlja isti bol u grlu, nastavlja da sisam tablete jos 2dana, preko dana nemam nikakav problem, dok jedem isto, osecaj trunke u grlu ne prestaje. Odlazim kod doktora Orl, kaze da ne postoji nista u grlu, da bi odavno nesto izaslo tokom unosa hrane i vode i da je vrv psikoloski, (ja znam sta je osecaj knedle u grlu i da nije to u pitanju). Osecaj ne prolazi vec 12 dana(osecam neku trunku u levom delu krajnika, nos mi je zapusen, grlo zaboli pomalo ali prodje, nos bez trunke sekreta, samo je zapuseno, kad naprskam sprej odmah se otpusi. Osecaj trunke s leve strane ne osecam tokom jela. Sad vidim da mi je deo iznad grla pocrveneo, i kad hocu da ispljunem zaboli me gornji deo izad grla. Zanima me sta dalje da radim, do ceka to moze biti ?

    Odgovoreno: 27. 11. 2020.

Prikazano 2686-2690 od ukupno 7704 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460