dobar dan, posle silnih mucenja od vadjenja gornjih zuba kojih vise nemam , pre 4 meseca posle vadjenja dva preostala gornja zuba pocinje da mi nos radi kao smefor i nesto vrelo izbija. dobijam pansinusitis lecim otkrivaju u nosu stafiloku areus i kandidu. sve vreme mi se iz gornjeg maskilarnog sinusa sliva u obraz neka sekret i gnoj. na kraju dobijam j desnima gore i apsces koji se pomalo drenira i boli. niko nista nije video na rendgenu sinusa vec oralni hirurg koji je video ltekeo levi obraz i taj pasces on kaze posto je video 3 de moj snimak da je od sinusa koji je inficiran i koji se cedi u usta kroz gornji deo. .to boli i pijem dva antibiotika. nema pomaka imunitet mi je zbog toga u haosu. kako i ne bi kad non stop imate infekciju koja se cedi. spominjao je da cekam da se iscedi ili neka intervencija. da li vi znate kako se zove i radi ta intervencija posto je ovo levi maskilarni sinu tj sa leve steane je to. ne mogu vise da trpim ovu infekciju 4 meseca. jer mi remeti zivot i moje fizicko stanje.
Pozdrav.
Vec duzi period borim se sa otezanim disanjem na nos.Tokom veceg dela dana zapusena mi je desna nozdrva,veoma cesto imam bolove u predelu vilice i obrva.Najveci problem nastaje noci,tokom spavanja,kada mi se najcesce,obe nozdrve zapuse,te sam primorana da disem kroz usta.Budim se suvog grla,sa pritiskom u usima i nosu i sa velikom zedji.Kao mladja,imala sam cesta,obilna krvarenja iz nosa,nakon cega sam snimala nos,medjutim,nisam dobila nikakvu terapiju,niti je nastavljeno dalje sa pregledima.Par godina nakon,pala sam direktno na nos,imala sam ponovo, obilno krvarenje,ali nisam ga snimala.Nos mi jeste veci i imam manju grbu,ali nisam prometila da je kriv.Ono sto sam primetila je da su otvori unutar samih nozdrva razlicite sirine,odnosno levi je siri od desnog.Primetila sam i razliku izmedju samih nozdrva,ali evidentnija je prethodno navedena.Bicu realna,itekao imam periode kada mogu da disem na nos,sasvim normalno,ali cesce,ne osecam da imam dovoljno vazduha disuci tako,pa zbog toga cesce disem kroz usta.Volela bih da znam da li na osnovu svega sto sam navela,postoje bilo kakve indicije na devijaciju nosa ili nesto slicno.Hvala unapred.
Bez pregleda je teško precizno odgovoriti na vaše pitanje. Pored iskrivljene nosne pregrade, takođe i kvalitet i debljina sluznice nosa direktno utiču na disanje.
Postovani
Imam konstantno crvene i izrazene krajnike godinama, koji mi stvaraju ceste prehlade. radio sam bris i nemam ni bakterije ni gljivice. ljuta, zacinjena hrana, hladno, sve mi smeta. Sta da radim
Postovani, imam 20 godina i student sam. U porodilištu su mi otkrili devijaciju. Stalno mi curi nos i često me boli glava. Imam i grbu na nosu. Koliko bi koštala operacija i koliko treba za oporavak?
Postovani,
vec par godina bolujem od hronicnog gastritisa ali mi se u zadnjih par meseci pojavila i kiselina, koja malo krene pa malo stane.Cekam da se steknu uslovi zbog korone za gastroskopiju ali mi je dr.rekao da najverovatnije imam i gerb.Jos je i bilo podnosljivo do pre par dana, tacnije nedelju i po kada sam dobila jako pecenje u grlu koje sta god pojela stalno traje, cak mi je toliko nekad jako da mi se popne i u nos. Grlo mi stalno kao gori. Pijem vec nedelju dana controlok ujutru i uvece i Riopan suspenziju pre spavanja od 800, a preko dana uzmem i rupurut ali mi ublaze bol i iritaciju grla samo na kratko.
Molim za savet dok ne stignem do gastroskopije i molim za odgovor da li treba mozda vise i duze vremena da se to malo smiri jer iako pijem lekove i dalje imam taj bol u grlu koji mi uskracuje normalno funkcionisanje preko dana, a sve vise i preko noci. Jos samo da napomenem da se ujutru ponekad i probudim sa otezanim disanjem sto su mi rekli da je i jos jedan simptom gerba.
Najljubaznije unapred hvala na odgovoru i nekoj pomoci..
dobar dan, posle silnih mucenja od vadjenja gornjih zuba kojih vise nemam , pre 4 meseca posle vadjenja dva preostala gornja zuba pocinje da mi nos radi kao smefor i nesto vrelo izbija. dobijam pansinusitis lecim otkrivaju u nosu stafiloku areus i kandidu. sve vreme mi se iz gornjeg maskilarnog sinusa sliva u obraz neka sekret i gnoj. na kraju dobijam j desnima gore i apsces koji se pomalo drenira i boli. niko nista nije video na rendgenu sinusa vec oralni hirurg koji je video ltekeo levi obraz i taj pasces on kaze posto je video 3 de moj snimak da je od sinusa koji je inficiran i koji se cedi u usta kroz gornji deo. .to boli i pijem dva antibiotika. nema pomaka imunitet mi je zbog toga u haosu. kako i ne bi kad non stop imate infekciju koja se cedi. spominjao je da cekam da se iscedi ili neka intervencija. da li vi znate kako se zove i radi ta intervencija posto je ovo levi maskilarni sinu tj sa leve steane je to. ne mogu vise da trpim ovu infekciju 4 meseca. jer mi remeti zivot i moje fizicko stanje.
Odgovoreno: 25. 01. 2021.Potrebno je uraditi ORL pregled i skener sinusa bez kontrasta (koronalni i aksijalni preseci) i na osnovu toga odlučiti šta treba raditi dalje.
Pozdrav. Vec duzi period borim se sa otezanim disanjem na nos.Tokom veceg dela dana zapusena mi je desna nozdrva,veoma cesto imam bolove u predelu vilice i obrva.Najveci problem nastaje noci,tokom spavanja,kada mi se najcesce,obe nozdrve zapuse,te sam primorana da disem kroz usta.Budim se suvog grla,sa pritiskom u usima i nosu i sa velikom zedji.Kao mladja,imala sam cesta,obilna krvarenja iz nosa,nakon cega sam snimala nos,medjutim,nisam dobila nikakvu terapiju,niti je nastavljeno dalje sa pregledima.Par godina nakon,pala sam direktno na nos,imala sam ponovo, obilno krvarenje,ali nisam ga snimala.Nos mi jeste veci i imam manju grbu,ali nisam prometila da je kriv.Ono sto sam primetila je da su otvori unutar samih nozdrva razlicite sirine,odnosno levi je siri od desnog.Primetila sam i razliku izmedju samih nozdrva,ali evidentnija je prethodno navedena.Bicu realna,itekao imam periode kada mogu da disem na nos,sasvim normalno,ali cesce,ne osecam da imam dovoljno vazduha disuci tako,pa zbog toga cesce disem kroz usta.Volela bih da znam da li na osnovu svega sto sam navela,postoje bilo kakve indicije na devijaciju nosa ili nesto slicno.Hvala unapred.
Odgovoreno: 25. 01. 2021.Bez pregleda je teško precizno odgovoriti na vaše pitanje. Pored iskrivljene nosne pregrade, takođe i kvalitet i debljina sluznice nosa direktno utiču na disanje.
Postovani
Odgovoreno: 25. 01. 2021.Imam konstantno crvene i izrazene krajnike godinama, koji mi stvaraju ceste prehlade. radio sam bris i nemam ni bakterije ni gljivice. ljuta, zacinjena hrana, hladno, sve mi smeta. Sta da radim
Bilo bi racionalno razmotriti operaciju krajnika posle ORL pregleda.
Postovani, imam 20 godina i student sam. U porodilištu su mi otkrili devijaciju. Stalno mi curi nos i često me boli glava. Imam i grbu na nosu. Koliko bi koštala operacija i koliko treba za oporavak?
Odgovoreno: 19. 01. 2021.Dijagnozu devijacije nosnog septuma treba da postavi otorinolaringolog i onda eventalno da indikuje septoplastiku.
Postovani, vec par godina bolujem od hronicnog gastritisa ali mi se u zadnjih par meseci pojavila i kiselina, koja malo krene pa malo stane.Cekam da se steknu uslovi zbog korone za gastroskopiju ali mi je dr.rekao da najverovatnije imam i gerb.Jos je i bilo podnosljivo do pre par dana, tacnije nedelju i po kada sam dobila jako pecenje u grlu koje sta god pojela stalno traje, cak mi je toliko nekad jako da mi se popne i u nos. Grlo mi stalno kao gori. Pijem vec nedelju dana controlok ujutru i uvece i Riopan suspenziju pre spavanja od 800, a preko dana uzmem i rupurut ali mi ublaze bol i iritaciju grla samo na kratko. Molim za savet dok ne stignem do gastroskopije i molim za odgovor da li treba mozda vise i duze vremena da se to malo smiri jer iako pijem lekove i dalje imam taj bol u grlu koji mi uskracuje normalno funkcionisanje preko dana, a sve vise i preko noci. Jos samo da napomenem da se ujutru ponekad i probudim sa otezanim disanjem sto su mi rekli da je i jos jedan simptom gerba. Najljubaznije unapred hvala na odgovoru i nekoj pomoci..
Odgovoreno: 19. 01. 2021.Bez pregleda nije moguće odgovoriti na vaše pitanje. Pratite savete vašeg gastroenterologa.
Prikazano 2591-2595 od ukupno 7704 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke