Imam dijagnozu menijerove bolesti. Pijem vertibo tablete od februara meseca. Imam i dalje vrtoglavice koje mi nedozvoljavaju da budem radno aktivna. Potreban mi je savet sta raditi. Komisija mi zakljucila bolovanje. Molim odgovor Prim.mrsci. med Dusanke Milosevic
Poštovani dr.,
Unazad tri mjeseca jako teško dišem na nos.Stalno je začepljen i budim s glavoboljom.Rečeno mi je da jako teško noću dišem još i prije,ali nisam to toliko doživljavala do ove začepljenosti.Nemam nikakav sekret,kihanje,kašalj,svebež očiju i nosa...Bila sam na ORL i rekli su mi da je u pitanju alergijski rinitis,na osnovu povišenih IgE koje sam imala u siječnju(javila mi se urtikarija i dermografizam,povezano sa suplementom vitamina D i šafranike).Inače mi je RIST i prick test na nitritivne i inhalacijske alergene negativan,a rtg sinusa uredan.Sluznica nosa je otečena,dobila sam Nasonex,nisam primjetila poboljšanje.Odlazim kod drugog liječnika koji mi govori da imam kolaps desne valvule i da se to može riješiti samo operativnim putem.Inače,pokušala sam sa hipertoničnim otopinama morske soli i Nisita mast i sprej,međutim,ništa mi ne pomaže.Kome vjerovati i što dalje?Lijepi pozdrav
Dobar dan.Imam 21 god.
Pre neki dan sam slucajno otkrila da imam retencionu cistu u levom maksilarnom sinusu. Orl je rekao da nije ništa ozbiljno, jer ja nemam nikakve simptome sem što konstantno imam osećaj da mi se šlajm sliva u grlo. Da cistu ne treba operisati, ali da je trebam pratiti. Zato Vam šaljem snimak sinusa da pogledate i predložite da li je neophodna operacija?
Imam dijagnozu menijerove bolesti. Pijem vertibo tablete od februara meseca. Imam i dalje vrtoglavice koje mi nedozvoljavaju da budem radno aktivna. Potreban mi je savet sta raditi. Komisija mi zakljucila bolovanje. Molim odgovor Prim.mrsci. med Dusanke Milosevic
Odgovoreno: 31. 05. 2021.Bez pregled i audiovestibuloških ispitivanja nije moguće odgovoriti na vaše pitanje
Poštovani dr., Unazad tri mjeseca jako teško dišem na nos.Stalno je začepljen i budim s glavoboljom.Rečeno mi je da jako teško noću dišem još i prije,ali nisam to toliko doživljavala do ove začepljenosti.Nemam nikakav sekret,kihanje,kašalj,svebež očiju i nosa...Bila sam na ORL i rekli su mi da je u pitanju alergijski rinitis,na osnovu povišenih IgE koje sam imala u siječnju(javila mi se urtikarija i dermografizam,povezano sa suplementom vitamina D i šafranike).Inače mi je RIST i prick test na nitritivne i inhalacijske alergene negativan,a rtg sinusa uredan.Sluznica nosa je otečena,dobila sam Nasonex,nisam primjetila poboljšanje.Odlazim kod drugog liječnika koji mi govori da imam kolaps desne valvule i da se to može riješiti samo operativnim putem.Inače,pokušala sam sa hipertoničnim otopinama morske soli i Nisita mast i sprej,međutim,ništa mi ne pomaže.Kome vjerovati i što dalje?Lijepi pozdrav
Odgovoreno: 31. 05. 2021.Bez pregleda nije moguće odgovoriti na vaše pitanje
Dobar dan.Imam 21 god. Pre neki dan sam slucajno otkrila da imam retencionu cistu u levom maksilarnom sinusu. Orl je rekao da nije ništa ozbiljno, jer ja nemam nikakve simptome sem što konstantno imam osećaj da mi se šlajm sliva u grlo. Da cistu ne treba operisati, ali da je trebam pratiti. Zato Vam šaljem snimak sinusa da pogledate i predložite da li je neophodna operacija?
Odgovoreno: 31. 05. 2021.Potreban je pregled Sinusa skenerom bez kontrasta. S obzirom da nemate tegobe, nema žurbe.
Beo i lepljiv jezik na sta ukauje i kome se javiti za lecenje
Odgovoreno: 31. 05. 2021.Pregled otorinolaringologa, uradite bris jezika na gljivice i bakterije.
Zurenje gnoja iz ova uveta izusetno je ne prijatan miris a svrbi strasno
Odgovoreno: 31. 05. 2021.Potreban orl pregled
Prikazano 2441-2445 od ukupno 7705 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke