Moj otac vec sigurno pola godine ima iritaciju grla i osecaj da mu se slajm “zaglavi” u grlu i tera ga na kasalj. Ima i uvecane zlezde u plucima (kao posledicu Covid 19),koje su pocele da se smanjuju. Zanima me da li to moze da bude uzrok ili nezeljena dejstva leka ATORIS koji pije zbog masnoce u krvi? HVALA VAM UNAPRED
Postovanje doktore oprostite na smetnji samo da Vam se obratim za pomoc i zamolim za savet. Imam devojcicu 2 i po godine vec duze vreme vise od mesec dana kaslje i kija sekret iz nosa je bledo providan bude i gusto zut kao i suv i zreo kasalj prisutan vec duze vreme, kao i ceste upale oba uva. Uz razlicite antibiotike sinacilin, hemomicin i sprejeva za nos
to jos uvek traje, temperatura se povremeno javlja. Molim vas za savet da li je potrebno da dodje dete kod vas na pregled, sta nam je dalje ciniti? Doktor Vukanic mi je dao vas kontakt, pa vas molim za savet Mnogo vam hvala Slavka Jovanović iz Topole. 063664306.Pozdrav
Dobro vece, imam 16 godina I evo vec mozda godinu I po dana ne mogu lepo da disem na nos konstantno mi je zapusen. Moja doktorka mi je rekla da je najverovatnije u pitanju devijacija. Zanima me da li je moguce operisati se sa 16 god I da li su pregled I operacija besplatni ukoliko dodjem sa uputom?
Hvala unapred.
Moje trogodišnje dete je bolesno više od 10 dana. Prvo je krenula povišena temperatura( dve noći), zatim curenje nosa i izbacivanje šlajma, kašljanjem i povraćanjem. Tako je bilo narednih deset dana, osim što su joj deseti dan neuobičajeno otekli kapci(oba, gornji, ispod obrva). Nakon toga se javila temperatura koja je uvek 40. Moram da napomenem da kapci nisu crveni niti je svrbi, nema sekreta iz očiju, nije infekcija. Na krajnicima ima dosta gnoja, ne može da guta, niti jede. Danas je peti dan otečenih kapaka, koji su se spustili još više, četvrti dan visoke temperature. Mi se nalazimo u Parizu, zato se javljam ovim putem, jer sam očajna. Tri noči smo proveli na hitnoj, tek su joj poslednju noć na moje insistiranje uradili analize krvi i urina. Doktorka je rekla da su nalazi čisti, da je CRP 12. Bubrezi rade normalno(to je sve zaključeno na osnovu krvne slike i urina) Da je virusna infekcija i da će proći samo od sebe. Na svakih 6 sati njoj je temperatura 40. Borim se sa skidanjem, ali plašim se jako tih otečenih kapaka.. Iskreno, plašim se neprofesionalnosti ovdašnjih lekara. Dodje mi da kupim danas avionsku kartu i dovedem dete u Srbiju na hitnu. Da li možete da me posavetujete ili da mi kažete šta bi to moglo da bude? Unapred zahvalna, Radmila
Moj otac vec sigurno pola godine ima iritaciju grla i osecaj da mu se slajm “zaglavi” u grlu i tera ga na kasalj. Ima i uvecane zlezde u plucima (kao posledicu Covid 19),koje su pocele da se smanjuju. Zanima me da li to moze da bude uzrok ili nezeljena dejstva leka ATORIS koji pije zbog masnoce u krvi? HVALA VAM UNAPRED
Odgovoreno: 10. 08. 2021.tegobe nisu izazvane lekom, potreban je pregled
Postovanje doktore oprostite na smetnji samo da Vam se obratim za pomoc i zamolim za savet. Imam devojcicu 2 i po godine vec duze vreme vise od mesec dana kaslje i kija sekret iz nosa je bledo providan bude i gusto zut kao i suv i zreo kasalj prisutan vec duze vreme, kao i ceste upale oba uva. Uz razlicite antibiotike sinacilin, hemomicin i sprejeva za nos
to jos uvek traje, temperatura se povremeno javlja. Molim vas za savet da li je potrebno da dodje dete kod vas na pregled, sta nam je dalje ciniti? Doktor Vukanic mi je dao vas kontakt, pa vas molim za savet Mnogo vam hvala Slavka Jovanović iz Topole. 063664306.Pozdrav
Odgovoreno: 10. 08. 2021.Potreban je pregled. Javite se na 064 1618852
kako da zaustavim sekret u grlu ?
Odgovoreno: 31. 07. 2021.Poestite otorinolaringologa
Dobro vece, imam 16 godina I evo vec mozda godinu I po dana ne mogu lepo da disem na nos konstantno mi je zapusen. Moja doktorka mi je rekla da je najverovatnije u pitanju devijacija. Zanima me da li je moguce operisati se sa 16 god I da li su pregled I operacija besplatni ukoliko dodjem sa uputom? Hvala unapred.
Odgovoreno: 31. 07. 2021.Nos se operise sa punih 18 godina.
Moje trogodišnje dete je bolesno više od 10 dana. Prvo je krenula povišena temperatura( dve noći), zatim curenje nosa i izbacivanje šlajma, kašljanjem i povraćanjem. Tako je bilo narednih deset dana, osim što su joj deseti dan neuobičajeno otekli kapci(oba, gornji, ispod obrva). Nakon toga se javila temperatura koja je uvek 40. Moram da napomenem da kapci nisu crveni niti je svrbi, nema sekreta iz očiju, nije infekcija. Na krajnicima ima dosta gnoja, ne može da guta, niti jede. Danas je peti dan otečenih kapaka, koji su se spustili još više, četvrti dan visoke temperature. Mi se nalazimo u Parizu, zato se javljam ovim putem, jer sam očajna. Tri noči smo proveli na hitnoj, tek su joj poslednju noć na moje insistiranje uradili analize krvi i urina. Doktorka je rekla da su nalazi čisti, da je CRP 12. Bubrezi rade normalno(to je sve zaključeno na osnovu krvne slike i urina) Da je virusna infekcija i da će proći samo od sebe. Na svakih 6 sati njoj je temperatura 40. Borim se sa skidanjem, ali plašim se jako tih otečenih kapaka.. Iskreno, plašim se neprofesionalnosti ovdašnjih lekara. Dodje mi da kupim danas avionsku kartu i dovedem dete u Srbiju na hitnu. Da li možete da me posavetujete ili da mi kažete šta bi to moglo da bude? Unapred zahvalna, Radmila
Odgovoreno: 24. 07. 2021.Bez pregleda nije moguce savetovati terapiju za dete
Prikazano 2331-2335 od ukupno 7705 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke