1. Zviždanje u grlu

    Pitanje broj: #112570

    Poštovani,

    Radi se o mom ocu koji ima 75 godina. Dijagnoza hipertenzija, blok leve grane. Od terapije uzima, Erinorm, Tensec plus i Bromazepam i po potrebi kad je puls ubzan Presolol 1/4. U decembru sam ga vodila na sistematski pregled kod lekara koji je uradio ultrazvuk abdomena, bubrega, štitne žlezde i svih ostalih organa. Pitala sam doktora da li treba na nešto da obratim pažnju rekao je ne. U skladu sa njegovim godinama sve je u redu, krvni sudovi i aorta koja ide do mozga je debela kao prst ako sam dobro upamtila. Inače, zbog visokog pritiska 1995. i 2005. je imao krvarenje iz nosa i lekari su mu ukinuli Aspirin, Andol. U poslednja tri dana uveče kada legne da spava ima zviždanje u grlu i nakon kašlja prestane. Nema otežano disanje, gušenje, samo se na kratko pojavi i prestane. Preko dana ništa. Šta bi to moglo biti, astma (nije dosad imao), virusna infekcija ili nešto treće? Nema promuklost. Da li imam razlog za zabrinutost? Pušač je dugi niz godina.

    Odgovoreno: 17. 02. 2013.

Komentari na pitanje: #112570

    • Imam hronicno zapaljenje sinusa ali kada dupoko udahnem po neki put cujem zvizdanje u grlu ne pusim. Sta bi to moglo biti takodje da napomenem imam slajm.