1. Zujanje u ušima

    Pitanje broj: #112193

    Poštovani,

    Moj dečko, ima 25 godina i u poslednjih godinu dana javlja mu se zujanje u ušima, nema glavobolju, gubitak svijesti. Zujanje nije konstantno tokom dana, nema bolove u uhu. Ima problema sa pritiskom, i kiselinom u želucu, sem toga ne boluje od neke druge bolesti. Nije koristio nikakvu terapiju, i u normalnim količinama konzumira alkohol i pušenje. Izlagao se jakim zvukovima, bez zaštite. Koliko može biti ozbiljno i na šta sumnjate?

    Odgovoreno: 09. 02. 2013.
    • Poštovana,

      Neka ode na pregled kod otorinolaringologa. Što se tiče konzumiranja duvana ne postoje normalne ili dozvoljenne količine jer je svaka količina isključivo štetna. A što se tiče konzumiranja alkohola - danas se smatra da je dozvoljena količina 3 dl vina uz obrok za muškarce odnosno 2 dl vina za žene (prvenstveno se misli na crno vino zbog sastojaka koji doprinose zdravlju kardiovaskularnog sistema).