1. Zujanje u uhu i aparat za sluh

    Pitanje broj: #85590

    Poštovani,

    Pitanje je vezano za moga oca. On je 1956. godište. Ima oštećenje sluha 80% i dobio je aparat za sluh. Ima često zujanje u ušima i ne može da nosi aparat, jer kaže da mu je sa njime još gore. Mene ineresuje da li je moguće da mu aparat smeta ili je taj aparat neadekvatan?

    Odgovoreno: 28. 07. 2011.
    • Poštovana,

      Najverovatnije da zujanje je posledica velikog oštećenja sluha (80% ). Svi problemi koji su vezani za sam aparat su tehničke prirode i ukloniće ih stručna lica u ustanovi gde ste kupili slušni aparat. Za savaki slušni aparat je potreban period adaptacije da se pacijent navikne na aparat. Što se zujanja tiče morate a probate medikamentnu terapiju (tanakan ili slične tbl) .