1. Zapušeno uho

    Pitanje broj: #158012

    Poštovani,

    Već 4 meseca osećam začepljenje levog uha ujutru kada ustanem pa do popodne. Onda samo prođe. Bila sam kod orl doktora on mi je prepisao sprej Momensu i Nixar tablete. Nixar sam korisrila 10 dana, a Momensu 20. Tokom te terapije bilo je dana kada nisam imala sa začepljenjem ili se javljao ponekad u toku dana. Naglasiću da nikada u životu nisam imala alergije, nisam imala upalu uha, uopšte nemam problema sa curenjem nosa, nemam jakog cerumena. Doktor mi je i ispirao uho ništa nije izašlo. Ono što je zanimljivo je da imam pad sluha na to uho ali ga imam od pre 2 godine jer sam imala vertigo. Nije mi se ponavljao od pre 2 godine. Trenutno mi je doktor prepisao da pijem Tebokan naredna 2 meseca da se ne bi vertigo vratio. Ono što će Vam biti značajno za celu kliničku sliku je da kada glavu okrenem naopako (da viši preko ruba kreveta) uho se tog momenta odčepi. Kako se vratim u "normalan" položaj ponovo se desi isto-zagluvi. Ako imate kakvu ideju šta da uradim napišite mi jer ja više ne znam šta da radim.

    Odgovoreno: 01. 07. 2018.

Komentari na pitanje: #158012

    • Imam problem sa desnim uvom, zuju i slabije čujem na njega tup zvuk.

    • Imala sam bolove u levom uhu i grlu na levoj strani. Pila sam antibiotik, bolovi su prestali, a zatim osećam da mi je uvo zapušeno.

    • Vera Cvejić 30. 04. 2023.

      Dobar dan,imam problema već skoro godinu dana mi je zapušeno levo uho. Ne znam tačno šta se desilo, išla sam mokrom kosom, otvoren prozor u kolima,mislim ne znam tačno kako se zapušilo, ali se zapušilo i tada sam mislila da će se otpušiti normalno ko i uvek za koji dan, ali nije. Onda sam išla kod par doktora ovde u mom gradu,svaki kaže drugačije, išla sam kod jednog starijeg doktora on je rekao da je verovatno Eustahijeva tuba začepljena ili nešto, i dao neke kapi, vežbe itd,. Posle 2/3 nedelje ništa se nije dešavalo,pa me je poslao u Bg. Tamo su mi radili sve preglede, kažu da mi je uvo skroz uredno normalno,timpanometrija uredna ,audiometrija isto kažu da je sluh dobar mada je na levom malo lošije jer je verovatno zapušeno ili šta već,na desnom ispadne oko 10db a na levom 20 kažu da je to normalan sluh. Tu su mi radili ono sa balonom da stiskam u nos da izjednače vazduh i rekli da isto vežbe radim i dali neke kapi koje sam koristila. Snimala sam i sinuse. Tad je bilo zapušeno već nekih 2/3 meseca i onda sam prestala da idem kod doktora, čekala da pustim malo vreme da li će nešto biti bolje. Pustila još par meseci jer sam tada imala neke druge probleme što se tiče anksioznosti, pa sam uho ostavila po strani. Međutim i dalje je sve isto i dalje osećam taj osećaj zapušenosti,nije se ni u jednom momentu otpušilo do sada nikad. Nekad osećam jače pa me onako baš nervira,a nekad slabije al do te jedne tačke bude i ne ide dalje. Onda sam se javila nekon petom doktoru koji me je baš uplašio. Rekao  da je moguće da mi je oštećen sluh na tom uhu malo ali i dalje je kao sluh normalan samo je slabiji od desnog pa moguće kao da ta razlika meni pravi taj osećaj zapušenosti, i da tu kao ne može ništa ako je to,ali nije siguran. Uradio je audiometriju ispada isto da je desno oko 10 a levo 20 a kao u jednom tonu predje i 25 pa on misli da je neko oštečenje i dao mi neki rastvor da ispiram i da radim vežbe da ipak vidi da li je tuba ili nešto. Ja sam koristila taj rastvor i kapi i povremeno radila vežbe ali sam ipak otišla još jednom kod onog starijeg doktora i rekla mu to što je ovaj rekao a on mi je rekao da je to jako mala razlika da bi mi to pravilo taj osećaj i on je ubedjen da je nešto drugo i da će proći. Kaže da verovatno nisam radila vežbe dovoljno što je istina,sada i dalje idem kod njega dao mi je lek betaserc i vitamin b i rekao vežbe da radim pa da dodjem na kontrolu da vidi za dalje. ja se sad baš plašim da nije sluh ili nešto i da ne ostane ovako zauvek,ali čudan je osećaj već toliko traje da ne znam ni da objasnim šta tačno osećam,već 10 meseci je ovako..Šta vi mislite o ovome? hvala vam.

    • Maja Stojanovic 11. 09. 2022.

      Zasto stalno osecan hladnocu u, desnom uhu. Kada stavim tufer da ga zatvorim bude bolje. Vec suze vreme tako osecam hladnocu od prelezane korone marta meseca.

    • Poštovana, tokom letovanja desno uvo mi se začepilo. Vratila sam se kući pre par dana, ali i dalje mi je uvo začepljeno.

    • Nakon prehlade i kaslja osetio sam zacepljenje u desnom uhu koje traje vec dve nedelje.Prehlada i kasalj su prestalu a zacepljenje i pritisak u uhu je i dalje konstantan tokom celog dana.Molim za savet

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 24. 09. 2018.

      Obavezno. Radite i vezbu. Izbegavajte hladnocu.

    • Postovani, isteklo je mesec dana od početka pijenja leka. Molim vas recite mi da li je potrebno da popijem jos mesec dana terapiju ili ne? Jos uvek mi se začepljava lego uvo, ne u onolikoj meri ali dešava se. Hvala