1. Zapaljenje eustahijeve tube i vazomotorni rinitis

    Pitanje broj: #106336

    Poštovani,

    Šta znači dijagnoza: catarus tube auditive bill pp lat dex dsn rhinithsi chr vassonotoria? Još je dodato, tympanogram levo tip a, sa skraćenim refleksom, desno tip b.

    Odgovoreno: 10. 10. 2012.

Komentari na pitanje: #106336

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 28. 10. 2012.

      Oštećenje sluha u slučaju problema sa eustahijevom tubom se najčešće reguliše kada se sredi situacija u nosu.

    • Hvala na odgovoru, molim vas da mi kazete koliko je ta dijagnoza opasna. Posto sam primetio da slabije cujem i imam sustanje u oba uha, radjena mi je audiometrija i ispod granice normale. Hvala unapred!