1. Zamena za Peniciline za lečenje gnojne angine

    Pitanje broj: #118940

    Poštovani,

    Bila sam na bazenu i prekosutra je krenula da me boli samo desni krajnik. Odmah sam krenula da ispiram žalfijom ali za noć pojavila mi se temperatura i beli čepic na tom krajniku. Sumnjam na gnojnu anginu jer mi se apsolutno ista situacija desila prošle godine u aprilu, tada sam primala Peniciline i pomoglo mi je. Sada imam zakazano putovanje za 2 dana i nemam kad da primam Peniciline. Da li postoji zamena za injekcije u vidu lekova? Ja sam popila Febricet za temperaturu i 1 kapsulu Hemomicina (popiću i one dve preostale) jer je širokog spektra dejstva, bolje mi je. Imam i Amoksicilin. Da li smem i njega da pijem paralelno sa Hemomicinom? Ili je sam Hemomicin dovoljan i da li je uopšte on adekvatna zamena za Penicilin?

    Odgovoreno: 05. 08. 2013.

Komentari na pitanje: #118940

    • Nakon dve ispijene kutije Pancefa grlo me i dalje boli, u apoteci su mi nakon toga dali panklav za deset dana, ispila sam i to ali čim sam prestala da pijem, treci dan krenula je da raste temperatura i grlo da boli ponovo. Nakon toga sam popila Hemomicin jer je apotekarka to predložila kao zadnje rešenje, obzirom da me grlo boli, imam i dalje visoku temperaturu i osećaj jaku toplotu u glavi i u grudima. Uspela sam da zakažem kod lekara ali to je tek za nedelju dana tako da imate li neki predlog šta da uzmem pošto je pregled daleko, a ja pošto ovo vučem već skoro mesec dana, sam sva slomljena i iscrpljena.