1. Uzrok upale uha

    Pitanje broj: #91511

    Poštovani,

    Imam bebu od 8 meseci koja za tri meseca ima već drugu upalu uha zbog sekreta u nosu koji je stalno prisutan samo nekad više nekad manje. Sada je baš puno i upaljeno joj je desno uho. Zanima me da li je to zbog trećeg krajnika i ako može neki savet kako da sprečimo to da ode na uši? Sada pije Cefzil i Adrionol kapi u nos. Imamo kontrolu za nedelju dana.

    Odgovoreno: 08. 12. 2011.
    • Poštovana,

      Sluzokoža nosa i treći krajnik predstavljaju filter za vazduh i tu se prvo zadrže svi virusi i bakterije i zato je to najčešće inficirano tkivu u organizmu bebe. Upala ušiju samo prestavlja komplikaciju zapaljenja nosa i trećeg krajnika. Dobili ste dobru terapiju. Za bebu je najvažnija kvalitetna ishrana u skladu sa uzrastom, često provetravanje sobe, izbegavanje većih skupova ljudi u zimskim mesecima.