1. Uvećani limfni čvorovi nakon angine

    Pitanje broj: #111817

    Poštovani,

    Za Novu Godinu dobila sam streptokoknu anginu i primala injekcije Penicilina 5 dana. Posle toga sam radila nalaze i sve je bilo u redu. Sada su mi se malo opet uvećali limfni čvorovi na vratu (dva), nisu jako veliki (tj. nisu veliki kao što su bili kada sam imala anginu), ali su na dodir tek-tek bolni. Grlo me ne boli, nemam temperaturu, dobro se osećam, samo su mi čvorovi uvećani i malo bole, i to samo sa jedne strane. Da li ponovo da se javim lekaru ili može da sačeka vikend? Pošto trenutno nisam kući pa ne mogu doći do istog lekara, a nemam kako da ga kontaktiram.

    Odgovoreno: 31. 01. 2013.

Komentari na pitanje: #111817

    • Znaci moguce je da je ponovo angina u pitanju? Zar se ne stice imunitet na neo vreme?