1. Uvećan jedan krajnika

    Pitanje broj: #85377

    Poštovani,

    Moj sin ima šest godina i jedan uvećan krajnik koji se čak lepi za resicu. Znači, jedan je potpuno veliki, a drugi normalan. Pre dve godine je preležao infektivnu mononukleozu. Taj kraj nikada mu se ne smanjuje a ja sam jako uplašena.

    Odgovoreno: 23. 07. 2011.
    • Poštovana,

      Nemate razloga za strah ali potrebno je detetu izvaditi krajnike iz 2 razloga - asimetrija krajnika (uvek će skretati pažnju pri pregledu ždrela jer može da bude simptom i nekih drugih bolesti u odraslom dobu) i preležana infektivna mononuleoza (virusi ostaju i dalje u tkivu krajnika). Vreme pred polazak u školu je idealno vreme za operaciju krajnika.