1. Upotreba lekova pre operacije trećeg krajnika

    Pitanje broj: #97033

    Poštovani,

    Moj sin ima 2 godine i treba da idemo na operaciju trećeg krajnika i ugradnje cevčica u uši koja je već jednom odložena zato što mu je procurio nošić tri dana pred operaciju. Počeo je da pije antibiotik i doktorka je rekla da mora da prođe 15 dana da je dete zdravo i da ne pije antibiotike. Sada strahujem da mu opet ne procuri nos ili slično i da se opet ne odloži operacija pošto se sa tim problemom razvlači već 6 meseci. Recite mi da li bi smeo da koristi npr. Defrinol ako opet procuri blago nošić, a da se ne odlaže operacija? Koje lekove ne bi smeo da koristi 15-ak dana pred operaciju? Mislim na lekove kao sto su Defrinol, Mukodin sirup, Operil sprej za nos, Aerius i sl. Znam da su lekovi iz različitih grupa lekova.

    Odgovoreno: 28. 03. 2012.

Komentari na pitanje: #97033

    • Sa postovanjem. Molim vas imam zakazanu operaciju na nogi(ckulj)za pet dana ali sam koristila doksicilin tablete zbog bola u grlu.Dali mogu da mi obave operaciju bez problema. Hvala unapred na odgovoru.

    • Dobar dan interesuje dete treba 25maja da operiše sva 3 krajnika, sve nalaze smo uradili i sve je uredu, ali od juče pije antibiotik Tridox crveno mu grlo da li ce to da remeti operaciju ili ne Hvala